اختتامیه جشنواره رضوی
1397/6/6 سه‌شنبه با معرفی برترین‌ها؛ هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به کار خود پایان داد با معرفی منتخبین هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در اردبیل این دوره از جشنواره امروز به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، در مراسم اختتامیه این جشنواره که امروز در سالن دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد در بخش کودکان و نوجوانان، بزرگسالان و خانواده ۱۵ نفر و در بخش استانی نیز از ۲۳ نفر از شرکت کنندگان با اهدای لوح تقدیر و جوایز تجلیل شد.

در این مراسم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: امسال هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اردبیل با استقبال گسترده همشهریان برگزار شد.

رباب عزیزخانی با بیان اینکه این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان با همکاری کتابداران، کارشناسان و انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل برگزار شد، خاطرنشان کرد: در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مبنا قرار دادن هفت عنوان کتاب از جمله مهمان خراسان، کاش تو را میدیدم، ماه هشتم و سپیدی یک رویا، موفق به برگزاری جشنواره شدیم که این کتاب‌ها با محوریت زندگی امام رضا(ع) و خواهر بزرگوار ایشان حضرت معصومه (س) در اختیار مخاطبان و شرکت کنندگان این دوره از جشنواره قرار گرفت.

وی به برگزاری این جشنواره به صورت آنلاین، مکتوب و بخش نقاشی کرد و گفت: دو نوجوان، ۶ خردسال، سه بزرگسال و چهار خانواده دو تا پنج نفری منتخبان این دوره جشنواره هستند که امروزبا اهدای لوح تقدیر و تندیس از آنان تجلیل خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اشاره به استقبال بسیار خوب شرکت‌کنندگان در این دوره از جشنواره بیان کرد: ما برنامه امروز را اختتامیه قرار نمی‌دهیم بلکه چنین می اندیشیم که برنامه امروز سرآغازی برای اجرای برنامه‌های آتی و جشنواره‌های متنوع در این زمینه خواهد بود و ملت ما به ویژه همشهریان اردبیلی با ارادت قلبی خاصی که به حضرت امام رضا علیه‌السلام دارند در راستای معرفی و شناساندن آن حضرت و سیره و سلوک ایشان از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

وی برگزاری جشنواره رضوی را فتح بابی برای سایر جشنواره‌ها با محوریت ائمه اطهار اعلام کرد و گفت: امیدواریم جشنواره امام رضا بابی باشد تا مسئولان ما در آینده با محوریت سایر ائمه اطهار نیز این چنین مسابقه‌ها و برنامه‌هایی را برگزار کرده و در راستای شناساندن آن در جامعه گام‌های عملی را بردارند.

عزیزخانی با تبریک ایام ذیحجه و فرارسیدن عید غدیر خم تصریح کرد: زندگی ائمه اطهار سرشار از پند و اندرزهایی برای ماست و واقعه غدیر نیز به خوبی نشان داد که امامت ولایت و توسل جستن به این ریسمان محکم می‌تواند ما را از گمراهی و ضلالت نجات دهد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل همچنین با گرامیداشت هفته دولت گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیروامید بالغ بر ۴ میلیارد تومان اعتبار در راستای کتابخانه‌سازی، تکمیل، تجهیز و خرید کتاب به استان اردبیل اختصاص یافته که نشان از اهتمام دولت برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.

عزیزخانی افزایش ۲۳ درصدی عضویت در کتابخانه‌های استان اردبیل را یادآور شد و گفت: ما همچنین با رشد ۱۴ درصدی ورود کتاب به کتابخانه‌های استان و ۸ درصد رشد در بخش زیربناها مواجه هستیم.

وی کتابخوانی را جزو اولویت‌ها و نیازمندی‌های اساسی جامعه امروز اعلام کرد و افزود: ما دست تمام خیرینی را که به هر نحو کتابخانه‌های عمومی را در رسیدن به جایگاه‌های بالای کتابخوانی در استان گرفته‌اند می فشاریم و تلاش آنان را به شایستگی ارج می نهیم.

در این مراسم که با حضور مسئولان استانی برگزار شد از شرکت کنندگان منتخب با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

 

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 232