مشاور دبیرکل:تثبیت ، تعمیم و تحکیم واحد های نظارتی در نهاد کتابخانه های عمومی کشور

هاشمی ذاکر گفت: ارتباط کارکنان کتابخانه های عمومی کشور با مسئولین عالی نهاد از طریق سامانه های نظارتی نهاد تسهیل شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست صمیمی جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی استان  با حضور روح الله هاشمی ذاکر، مشاور دبیرکل؛ عباس نعمتی، مدیرکل حراست نهاد؛ سعید برزگری، مدیر نظارت و ارزیابی نهاد و رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی برگزار شد.

در ابتدای مراسم هاشمی ذاکر، با اشاره به سبقه تاریخی و فرهنگی اردبیل، گفت: اردبیل از یک جایگاه ویژه تاریخی و مذهبی برخوردار است و مفاخر این استان در طول تاریخ ماندگار هستند.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف فرهنگی، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی در گستره وسیعی از اقصی نقاط میهن اسلامی پراکنده شده و این گستردگی موجب دسترسی قشر های مختلف به این گنجینه های عظیم علمی شده است.

این مقام نهاد به ارتقای منزلت کتابداران در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: در این راستا اقدامات قابل توجهی در نهاد کتابخانه های عمومی کشور انجام شده است و تلاش های مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در جهت ارتقای بیش از پیش جایگاه کتابداران و کتابخانه های عمومی است.

مشاور دبیرکل با بیان اینکه از زمان حضور آقای مختار پور، واحد های نظارتی بیش از پیش در نهاد تثبیت شده است افزود: هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، تشکیلات نظارت و ارزیابی عملکرد،راه اندازی سامانه پاسخگوئی به شکایات، از جمله ارکانهایی هستندکه در جهت ارتباط بیش از پیش پرسنل با مقامات عالی نهاد و به منظور رسیدگی به مشکلات کتابداران و کتابخانه های عمومی طراحی شده است و انتظار می رود کلیه کارکنان مسائل و مشکلات خود را از طریق دستگاههای نظارتی نهادی پیگیر شوند.

هاشمی ذاکر در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه فرهنگی نهاد گفت: کارکنان این نهاد فرهنگی باید اخلاق محوری و حفظ حرمت سایر کارکنان و مراجعین را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند و نسبت به ایجاد محیطی امن و در خور این نهاد فرهنگی کوشا باشند.

مشاور دبیرکل با تاکید بر حفظ  اسرار همکاران و اداره خاطر نشان کرد: در اکثر سازمانها اختلاف سلیقه در بین قسمتهای مختلف اداری وجود دارد که این اختلافات باید در چهار چوب اصولی خود مطرح و مرتفع شود و انعکاس یک شایعه نادرست در سازمان ممکن است فعالیت بخش های مختلف آن را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

هاشمی ذاکر رکن اصلی نهاد را خدمات فرهنگی و کتابخانه ای دانست و تصریح کرد: این نهاد به لحاظ غیر دولتی بودن ظرفیت استفاده و بهره برداری از مشارکتهای خیرین را نیز دارد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت بیش از 7440 نفر نیروی کار در کتابخانه های عمومی کشور اشاره کرد و افزود: بیش از 70 درصد این کارکنان را بانوان تشکیل میدهند که تعدادی از آنان در مشاغل مدیریتی متفاوت حضور دارند.

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 156