اختتابیه جشنواره رضوی 2
1397/6/6 سه‌شنبه معاون استاندار اردبیل؛ برگزاری جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی اقدام فرهنگی تاثیر گذار است معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: ترویج سیره زندگانی ائمه اطهار در قالب جشنواره های کتابخوانی، حرکتی شایسته است که باید تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، علی نواداد در مراسم اختتامیه هشتمین دور ه جشنواره کتاب خوانی رضوی اظهار داشت: هر اقدامی در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه در کشور ستودنی است و ترغیب جوانان و نوجوانان به امر مطالعه و کتابخوانی امری مقدس است که نباید از سوی مسئولان به دست فراموشی سپرده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل مطالعه را امری ارزشمند در جوامع توسعه یافته اعلام کرد و گفت: ما اگر طالب توسعه و پیشرفت در جامعه هستیم نباید از امر مطالعه غافل باشیم چرا که داشتن اطلاعات علمی در همه زمینه‌ها منجر به توسعه کشور در ابعاد مختلف می شود.

نواداد در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری جشنواره‌های فرهنگی با محوریت ائمه اطهار در کشور را مناسب و مهم ارزیابی کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی به نام حضرت امام رضا(ع) حرکتی شایسته از سوی متولیان فرهنگی کشور است که این اقدامات سنجیده باید در کشور تداوم داشته باشد.

وی ارادات قلبی مومنان به علی‌ابن موسی‌الرضا را مختص ایرانیان ندانست و بیان کرد: ایران با افتخار تمام میزبان امام هشتم است و از هر نقطه جهان به پایتخت معنوی کشور سفر می‌کنند و با بهره‌گیری از این فضا می‌توانیم فرهنگ منور رضوی را به دنیا و شیفتگان معنویت عرضه کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل خروجی چنین جشنواره‌هایی را معرفی هر چه بیشتر ائمه اعلام و تصریح کرد: در دهه ولایت و امامت باید بیش از سایر ایام نسبت به معرفی و تبیین سیره اهل بیت عصمت و طهارت تلاش کنیم تا اهمیت و جایگاه ولایت و امامت در جامعه مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 233