با مشارکت مرکز آموزشی شهید بیگلری مشگین شهر:پانزدهمین کتابخانه مشارکتی استان اردبیل در شهرستان مشکین شهر افتتاح شد

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل: با افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی مرکز آموزشی شهید بیگلری مشکین شهر تعداد کتابخانه های عمومی و مشارکتی استان اردبیل به 77 باب رسید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مدیر کل کتاب خانه های عمومی استان در مراسم افتتاح کتابخانه مشارکتی شهید بیگلری مرکز آموزشی ناجا در شهرستان مشکین شهر که با حضور جمعی از مقامات و مسئولین محلی برگزار شد، اظهار داشت: 62 باب کتابخانه عمومی و 14 باب کتابخانه مشارکتی در سطح استان با مشارکت سایر موسسات و سازمانها در حال فعالیت هستند که با افتتاح کتابخانه مشارکتی مرکز آموزشی شهید بیگلری ناجا در شهرستان مشکین شهر تعداد کتابخانه های عمومی به 77 باب افزایش یافت.

عزیزخانی افزود: علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای در کتابخانه های عمومی استان، برنامه های مختلف کتاب خوانی، جمع خوانی و مسابقات کتاب خوانی اجرا می شود و این برنامه ها با استقبال اقشار مختلف جامعه روبرو است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به تامین نرم افزار های کتابداری، اختصاص سهمیه کتاب و نشریات برای کتابخانه های عمومی مشارکتی، توسط نهاد کتابخانه ها اشاره کرد و گفت: تمامی موسسات و سازمانهای حقیقی و حقوقی که زیر ساختها و بستر مورد نیاز کتابخانه ای را داشته باشند می توانند از حمایت این اداره کل برای راه اندازی کتابخانه مشارکتی بهره مند شوند.

سرهنگ هوشیار فرمانده مرکز آموزش شهید بیگلری مشکین شهر نیز با اشاره به اجرای برنامه های مختلف در حوزه های فرهنگی و مذهبی برای سربازان این مرکزآموزشی گفت: این مرکز دارای پتانسیل قابل توجه نیروی جوان است که علاوه بر فرا گیری آموزش های نظامی دراوقات فراغت خود از برنامه های مختلف فرهنگی استفاده می نمایند.

وی با بیان اینکه اکثر سربازان دارای مدارک تحصیلی متوسطه ، دانشگاهی و بالاتر هستند خاطر نشان کرد: افتتاح کتابخانه موجب ارتقای کتاب خوانی وغنی سازی اوقات فراغت این جوانان خواهد شد.

فرمانده مرکز آموزش شهید بیگلری ناجا به تامین منابع مکتوب برای تجهیز این کتابخانه اشاره کرد وگفت: علاوه بر بخش مخزن کتابخانه، بخش جداگانه ای نیز به عنوان سالن مطالعه در نظر گرفته شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با حمایت نهاد های فرهنگی و همچنین اختصاص سهمیه مستمر درحوزه تامین کتاب و نشریات مورد نیاز شاهد شکوفایی بیش از پیش این مرکز فرهنگی باشیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 95