به منظور پویایی کتابخانه های عمومی؛اجرای عملیات رف‌خوانی در بیش از 60 باب از کتابخانه عمومی استان صورت می گیرد

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل: به منظور پالایش کتاب ها و نشریات و پویایی منابع عملیات رف خوانی در کتابخانه های عمومی استان در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی از اجرای عملیات رف‌خوانی در بیش از 60 باب کتابخانه عمومی استان خبر داده افزود: این طرح از ابتدای مردادماه آغاز شده و پیش‌بینی‌ می‌شود عملیات رف‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی این استان تا پایان مرداد ماه به اتمام برسد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی عنوان کرد: رف‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی استان همزمان با کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور انجام می‌شود و در طول برگزاری این پروسه، بخش امانت هر کتابخانه حداقل به مدت مشخصی تعطیل بوده و اعضا محترم کتابخانه‌های عمومی می‌توانند از سایر بخش‌های کتابخانه عمومی استفاده کنند.
عزیزخانی  در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: در جریان رف‌خوانی موجودی منابع در قفسه‌ها با منابع ثبت شده در نرم‌افزار مدیریت کتابخانه‌های عمومی «سامان» تطبیق داده می‌شود به همین دلیل رف‌خوانی از مهم‌ترین ارکان مجموعه‌سازی در کتابخانه‌های عمومی است که انجام آن برای کنترل موجودی مجموعه، پویایی و روزآمد کردن منابع و خروج منابع فرسوده ضروری است.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان افزود: عملیات رف‌خوانی از طریق بارکد خوان بی‌سیم به جای رف‌خوانی سنتی انجام می گیرد و همزمان با انجام رف‌خوانی، فرایند وجین منابع نیز در کتابخانه‌ها صورت می‌پذیرد و کتاب‌های فرسوده، تکراری، بدون مخاطب و ویرایش‌های قدیمی در کتابخانه‌ها شناسایی و خارج می‌شود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 84