همزمان با گرامیداشت هفته اردبیل:بخش ویژه صفویه شناسی در کتابخانه مرکزی اردبیل راه اندازی می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: با جمع آوری کتاب های تاریخ اردبیل، بخش ویژه صفویه شناسی در کتابخانه مرکزی اردبیل راه اندازی می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با هفته اردبیل(30 تیر لغایت 4 مرداد) با مشارکت تعدادی از موسسات مردم نهاد و کتابخانه های عمومی استان مراحل جمع آوری کتاب های اهدایی مردم در خصوص تاریخ اردبیل طی سه روز با برپائی غرفه در محل محوطه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی انجام شد.

عزیزخانی با بیان اینکه در مدت این سه روز بیش از 200 جلد کتاب ارزنده مربوط به تاریخ اردبیل به غرفه کتابخانه های عمومی استان اهدا شد، افزود: اکثر کتابها مربوط به هویت، تاریخ وفرهنگ اردبیل در دوران صفویه است و این کتابهای فاخر برای تکمیل و افزایش غنای منابع مکتوب کتابخانه های عمومی استان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم با گرد آوری ، خریدو توسعه این آثار، بخش ویژه صفویه شناسی را در کتابخانه مرکزی اردبیل راه اندازی نمائیم و این پایگاه علمی نقش مهمی را در پاسخگوئی به نیاز های تحقیقاتی محققان ایفاء خواهد نمود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همچنین به حضور قشر های مختلف مردم و مسئولین در مدت فعالیت این غرفه اشاره کردو گفت: معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و همچنین نویسندگان استان ضمن بازدید، کتاب های خود را به این غرفه اهدا نمودند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 86