در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین عنوان شد؛تاثیر کتاب خوانی ومطالعه در فرهنگ سازی و رشد افکار عمومی

امین علامتی گفت: بهره مندی از فضا های مطالعاتی موجود در کتابخانه های عمومی و استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی در فرهنگ سازی برای مطالعه و رشد افکار عمومی تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با حضور محرم ارشد، معاون فرماندارسرعین؛ امین علامتی، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری های کتابخانه های عمومی استان؛ نایب حبیبی، شهردارسرعین و اعضای انجمن در محل کتابخانه حضرت ولی عصر(عج) سرعین برگزار شد.

امین علامتی در این نشست با اشاره به اقدامات اساسی صورت گرفته در راستای افزایش سرانه مطالعه کتاب گفت: بالطبع یکی از راه های ترویج کتاب خوانی، مردمی کردن و تامین منابع و ایجاد انگیزه در افراد جامعه است و در این راستا کتابخانه های عمومی برنامه های فرهنگی متعددی را با حضور اقشار مختلف برگزار می کنند.

وی افزود: به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، برگزاری مسابقات کتابخوانی، خلاصه نویسی، رونمایی از کتاب های فاخر، نقد و بررسی و معرفی کتاب، تامین کتاب های جدید برای کتابخانه های عمومی و اجرای برنامه های متعدد برای اقشار مختلف جامعه از جمله زنان خانه دار، جزو برنامه هایی است که به صورت مستمر در کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل در ادامه سخنان خود به نقش رسانه های جمعی در ایجاد انگیزش برای کتاب خوانی اشاره و تصریح کرد: محصولی با عظمت کتاب در خور این است که تبلیغ شود تا افراد جامعه به کتاب خواندن تشویق شوند و این فرهنگ به صورت عادت در میان اقشار مختلف جامعه نهادینه شود.

علامتی یاد آور شد: امروزه شاهد هستیم که برای معرفی کالاها تبلیغات گسترده ای در رسانه ها صورت می گیرد که لازم است در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، رسانه های جمعی و مطبوعات اقدامات قابل توجهی را در این خصوص انجام دهند.

در ادامه این جلسه، معاون فرماندار سرعین، تلاش برای توسعه کتاب خوانی را از ضرورت های موجود در جهت ارتقای سرانه مطالعه دانست و گفت: فرمانداری سرعین در جهت ایجاد هماهنگی بین دستگاههای مختلف به منظور اجرای برنامه های مشترک در راستای کتاب، اهتمام کامل دارد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 93