1397/8/26 شنبه همزمان با هفته گرامیداشت کتاب و کتابخوانی؛ رویدادهای ترویج مطالعه در شهرهای استان اردبیل برگزار شد/همراهی قابل تقدیر مسئولان همزمان با آغاز بیست و ششمین هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، برنامه ها و رویدادهای متنوع فرهنگی در شهرهای استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در شهرستان سرعین، امام جمعه شهرستان ضمن بازدید از کتابخانه عمومی حضرت ولی عصر( عج)، ترویج مطالعه در بین اقشار مختلف مردم را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و گفت: خانواده مناسب ترین محیط آموزشی برای کودکان و نوجوانان است و باید از ظرفیت آن جهت انتقال آموزه های اسلامی بهره گرفت.

همچنین علاوه بر بازدید دانش آموزان مدارس شهرستان سرعین از کتابخانه های عمومی، معاون فرماندار سرعین نیز در کلاس قصه گویی کتابخانه حضرت ولیعصر(ع) سرعین حضور یافت.

در شهرستان نمین نیز رویدادهای متنوع فرهنگی به مناسبت هفته گرامیداشت کتاب برگزار شد. در این شهرستان، عاطف ناصری، فرماندار نمین با حضور در اداره کتابخانه عمومی شهرستان و دیدار با کتابداران این مجموعه، از خدمات ارزنده کتابداران قدردانی کرد.

عاطف ناصری با تاکید بر اینکه کتاب سند اندیشه افراد برای تعالی بیشتر است، اضافه کرد: ضروری است فاصله کتاب و مردم با شیوه های نوین کاهش یابد.

وی با اذعان به اینکه استفاده از شبکه های مجازی کتاب خواندن را تحت تاثیر قرار داده است، متذکر شد: ضروری است برای جبران این مهم شیوه های جدیدی به کار گرفته شود.

گفتنی است: جشن کتاب در کتابخانه عمومی مقدس اردبیلی، (س)، نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی فارابی، برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی امام علی (ع)، بازدید دانش آموزان از کتابخانه عمومی نیار، جشن کتاب و نشست کتاب خوان از مجموعه کتاب های جعفر ابراهیمی در کتابخانه عمومی شیخ شرف الدین اردبیلی ، دیدار معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اردبیل با کتابداران کتابخانه های عمومی و چندین برنامه دیگر در کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل برگزار شد.

در شهرستان نیر هم  کتابخانه های عمومی این شهرستان روز پرکاری را پشت سرگذاشتند و با برگزاری نشست کتابخوان در آموزشگاه زینب کبری و برگزاری نمایشگاه کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان و نشست کتابخوان مدرسه ای و همچنین نشست مشترک با فرماندار و معاون ایشان ، برنامه های  روز کتاب و کتابخوانی را باشکوه تر سال های گذشته برگزار کردند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در اولین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار بعد از دیدار با کتابفروشی های فعال شهرستان اردبیل، ضمن حضور در کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل از زحمات کتابداران قدردانی کرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به منظور انعکاس برنامه های هفته کتاب و معرفی خدمات کتابخانه های استان در برنامه رادیوئی مردم و مسئولین حضور پیدا کرد.

رباب عزیزخانی همچنین به صورت تلفنی با برنامه های زنده رادیویی و تلویزیونی از جمله برنامه «خانواده، سحرگوروشی، سوزلر صحبت لر» گفتگو کرد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 436