در ادامه سلسله نشست های «حال خوش خواندن»برگزاری نشست کتاب خوان ویژه پژوهشگران در کتابخانه مرکزی اردبیل

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گفت: توجه به تحقیق در دوران تحصیل منجر به تقویت روحیه کنجکاوی و خلاقیت در کودکان می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست کتاب خوان ، ویژه پژوهشگران با حضور رباب عزیزخانی، مدیرکل و جمعی از پژوهشگران در محل کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

رباب عزیزخانی در این نشست پژوهش را عامل مهمی ‌در تولید دانش، دانایی و پیشرفت جامعه انسانی دانست و گفت: میزان پژوهش‌های انجام شده در هرجامعه شاخص توسعه یافتگی آن جامعه به حساب می‌آید.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان هدف تحقیق را کشف و گسترش دانش عنوان کرد و افزود: پژوهش در حقیقت راهی برای جستجوی آگاهی است و با تحقیق کردن می توان به عرصه‌های جدید علم ودانش پا نهاد و وارد عرصه‌های ناشناخته شد.

عزیزخانی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی با دارا بودن بیش از 900 هزار نسخه کتاب یکی از غنی ترین مراکز علمی جهت استفاده پژوهشگران است خاطر نشان کرد: محققان می توانند از این منابع در تحقیقات علمی خود استفاده کنند.

وی توجه به پژوهش در دوران تحصیل را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: پژوهش در دوران کودکی منجر به تقویت، روحیه کنجکاوی و خلاقیت در کودکان شده و میل به دانستن در آنها را  افزایش داده و باعث می شود به کشف محیط اطراف خود بپردازند.

عزیزخانی در بخش دیگری از سخنان خود نقش معلمان را  مهمترین و حساس‌ترین نقش در نهادینه کردن امر پژوهش دانست و اضافه کرد: ارائه تحقیق گروهی در خصوص موضوعات خاص و گفتگو درمورد مباحث علمی موجب ایجاد چالش فکری به منظور دست یابی به اطلاعات بیشتر توسط دانش آموزان خواهد شد.

گفتنی است در ادامه این نشست کتاب «اخلاق پژوهش و نگارش» توسط خانم وحیده عباسی، از کتابداران کتابخانه مرکزی و کتاب «مهارت های مطالعه و پژوهش» توسط محمد تقی اسعد، از کارشناسان کتابخانه های عمومی استان معرفی شد و در ادامه دکتر داریوش اکبر پور، از محققان و پژوهشگران اعضای کتابخانه نیز با بررسی کتابهای معرفی شده مطالبی را در مورد نحوه ارائه مقاله در سمینار های داخلی و بین المللی ارائه نمود.

در پایان این نشست از آقایان فرزاد نور محمدی زاده مطلق، سید محسن میر یوسفی و خانم مریم سالم، از پژوهشگران برگزیده عضو کتابخانه مرکزی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 149