فرماندار اردبیل:آشنایی نسل جوان با مبانی فکری امام هشتم از دستاورد های مهم جشنواره کتاب خوانی رضوی است

فرماندار اردبیل گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی بهترین فرصت برای آشنایی نسل جوان و خانواده های آنان با مبانی فکری امام هشتم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جواد زنجانی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل اظهار کرد: ما باید براساس ذائقه مردم در تهیه و فراهم کردن بستر مطالعه و کتاب خوانی به گونه‌ای عمل کنیم تا سودمندترین خروجی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی با اشاره به افتتاح کتابخانه روستایی «شام اسبی» در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: در انتخاب نام و عنوان کتابخانه‌ها در هر منطقه باید به روشی عمل کنیم تا اسم کتابخانه تاثیر گذاری بیشتری را در ایجاد رغبت و انگیزه برای مطالعه در بین شهروندان و روستانشینان فراهم آورد و جا دارد ازمرحوم نباتی مقدم به عنوان یک خیر فرهنگ دوست که در ساخت حوزه های فرهنگی با مجاهدت خاموش نقشی تاثیرگذار و بی‌نظیر داشته است به نیکی یاد کنیم.

فرماندار اردبیل به فعالیت 13 کتابخانه نهادی و 8 کتابخانه مشارکتی در سطح شهرستان اردبیل اشاره کرد و افزود: باید برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله کتاب و کتاب خوانی را در بین خانواده ها فرهنگ سازی کنیم تا زمینه مطالعه ارزشمند در بین تک تک اعضای خانواده فراهم آید.

زنجانی گفت: کتابخانه های عمومی استان هرساله به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی با برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی مثل جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی را فراهم می‌آورد تا عموم مردم با زندگی امام رضا(ع) و راه و روش آن امام معصوم بیشتر و بهتر آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره فرصتی مناسب برای بهره‌مندی از سلوک حسنه امام رضا(ع) در راستای رشد فضایل اخلاقی و معنوی است که سال به سال مخاطبان آن بیشتر می‌شوند.

فرماندار اردبیل با بیان اینکه در شهرستان اردبیل و به همت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزاری این رویداد تا دهم مرداد ماه ادامه دارد، بیان کرد: ما از خانواده‌های اردبیلی و همچنین میهمانان و مسافران و گردشگران این شهر انتظار داریم تا با حضور در بیش از 21باب از کتابخانه نهادی و مشارکتی این شهرستان در این کار فرهنگی شرکت نمایند.

زنجانی به استقبال چشمگیر مردم از این رویداد فرهنگی اشاره کرد و افزود: این رویداد معنوی و ارزشی حرکتی ماندگار و گامی ارزشمند در راستای اعتلا و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که می‌تواند زمینه دانایی بیشتر و بهتری را فراهم کند.

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 92