همزمان با هفته جوان ؛نشست جمع خوانی کتاب« کاش قبل از ازدواج می دانستم» برگزار شد

رباب عزیزخانی گفت: با تغییر شیوه های سنتی ازدواج، جوانان نیازمند کسب آگاهی های بیشتر در مورد ازدواج هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست جمع خوانی کتاب «کاش قبل از ازدواج می دانستم» با حضور رباب عزیزخانی، مدیرکل؛ زعفر احدزاده، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ عاطف محمد نژاد، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل؛ جابر علیزاده کارشناس مسئول اداره کل ورزش و جوانان استان؛ محسن امینی، رئیس اتحادیه های انجمن های دانش آموزان استان و با مشارکت انجمن مردم نهاد پیشگامان نوآوری و جمعی از اعضای انجمن های علمی دانشجوئی در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با اشاره به توصیه های اسلام به امر مبارک ازدواج اظهار داشت: تشکیل خانواده در اسلام به عنوان یک امر مقدس شناخته شده و به جوانان و والدین در این خصوص توصیه های مکرر شده است.

عزیزخانی با اشاره به اینکه تجرد موجب بروز ناهنجاری های متعدد برای جوانان و جامعه می شود افزود: متاسفانه در سال های اخیر همجمه های فرهنگی بیگانه و همچنین مشکلات اقتصادی جوانان موجب بالا رفتن سن ازدواج در جوانان شده و این امر موجب بروز خسارت های زیانبار در زندگی مادی و معنوی آنان خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تغییر شیوه و نگرش جوانان در مقوله ازدواج گفت: در سال های گذشته ازدواج به شیوه های سنتی انجام می گرفت و این امر دارای مزایا و معایب خاصی بود و امروزه نیز با تغییر شیوه های ازدواج که دارای نقاط ضعف و قوت بسیار است نیاز جوانان و خانواده ها برای افزایش آگاهی های خود در خصوص ازدواج بیش از پیش احساس می شود و جوانان می توانند با افزایش مطالعات عمومی خود از طریق کتاب های منتشر شده در این خصوص زندگی با نشاطی را شروع کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی با بیان اینکه آثار قابل توجهی در خصوص  ازدواج در کتابخانه های عمومی وجود دارد خاطر نشان کرد: بمنظور جلوگیری از آسیب های بعدی ناشی از ازدواج های ناموفق، ضروری است دوره های متعدد علمی برای این قشر از افراد جامعه برگزار شود.

در ادامه این مراسم کتاب «کاش قبل از ازدواج می دانستم» توسط آقای محسن باکفی مورد معرفی قرار گرفت  و آقایان رضا مرادی و محمد پرستار و خانمها آنیتا قربانی، سوین مختارنیا کتاب را جمع خوانی و دکتر جابر علیزاده، راهکار های علمی را در مورد ازدواج موفق ارائه کردند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 68