مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛هزینه کرد بیش از 15 میلیارد ریال در کتابخانه های عمومی استان

رباب عزیزخانی گفت: در سال گذشته (96) بیش از15 میلیارد ریال در جهت، ساخت، تکمیل، تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی استان هزینه شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جلسه شورای برنامه ریزی ستاد اداره کل گفت: از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای استان و سایر منابع داخلی کتابخانه های عمومی استان، 15میلیارد و 556 میلیون ریال برای توسعه کتابخانه های عمومی هزینه شده است و این رقم نسبت به اعتبارات عمرانی سال های گذشته افزایش قابل نوجهی را نشان می دهد.

 مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه 640 میلیون ریال از اعتبارات برای تکمیل کتابخانه عمومی روستایی در بخش موران شهرستان گرمی و کتابخانه عمومی روستایی دولت آباد در شهرستان نمین هزینه شده است تصریح کرد: 900 میلیون ریال نیز برای بازسازی و تجهیز سالن آمفی تئاتر بیضاء در کتابخانه مطهری اردبیل هزینه شده وبیش از 14 میلیاردریال برای تعمیر، تجهیز و بازسازی سایرکتابخانه های عمومی  در سطح استان استان هزینه شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از توجه ویژه مسئولان استان و نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای توسعه زیرساختها و ابنیه های کتابخانه های عمومی خاطرنشان کرد: در سال 96 تمامی تجهیزات مورد نیاز کتابخانه های عمومی تامین شده و در تلاش هستیم از محل اعتبارات سال جاری در حوزه فن آوری اطلاعات و توانمند سازی کتابخانه های عمومی، از فن آوری های جدید در حوزه نرم افزاری استفاده نمائیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به قشر کودکان و نوجوانان را از اولویت های مهم اداره کل عنوان کرد و گفت:تشویق به امر خواندن و مطالعه در کودک و نوجوان،پرورش خلاقیت و روحیه کنجکاوی و علم آموزی و دستیابی آنان به دانش روز دنیا، موجب توسعه روابط اجتماعی کودکان با افراد و بخش های دیگر اجتماع خواهد شدو به همین منظور در سال جاری تلاش کردیم با شاداب سازی و تامین تجهیزات مورد نیاز، بخش های کودک را به شکل ویژه و جذاب ساماندهی نمائیم و همین امر موجب استقبال قابل توجه کودکان و نوجوانان از این بخش ها شده است.

عزیزخانی ابراز امیدواری کرد با استمرار اختصاص اعتبارات مناسب برای کتابخانه های عمومی،  شاهد تحول گسترده در حوزه های مختلف این نهاد فرهنگی خواهیم بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 87