مدیر کل کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد؛گرامیداشت روز جهانی کودک در کتابخانه های عمومی

رباب عزیزخانی گفت: به منظور گرامیداشت روز جهانی کودک، برنامه های متنوعی با حضور کودکان، در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی کودک با حضور رباب عزیزخانی، مدیرکل، مهران امانی، بخشدار هیر، صداقت دینداری رئیس شورای اسلامی شهرستان اردبیل، وجمعی از زنان خانه دار روستای آراللو به همراه فرزندانشان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد آراللو برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی در این مراسم گفت: تربیت صحیح کودکان به عنوان آینده سازان جامعه، موجب شکوفایی استعداد های آنان خواهد شد و توسعه همه جانبه کشور به دست این نسل فرهیخته انجام میسر می شود.

وی با بیان اینکه کودکان، برکت زندگی و سرمایه های آینده جامعه به شمار می آیند، گفت: کودکان برای رشد و بالندگی خود، حقوقی دارند که باید به درستی به آن پرداخت و با توجه به نقش بی بدیل خانواده در بالندگی شخصیت کودک، پیش از همه، خانواده و سپس جامعه باید این حقوق را به خوبی بشناسند و خود را مکلف به پاس داشت آن بدانند.

عزیزخانی خاطرنشان کرد: یادگیری در زمان کودکی، به دلیل آمادگی ذهنی بالای کودکان، بسیار سریع تر و بهتر از سایر زمان ها صورت می گیرد و در تعالیم اسلامی نیز سفارش زیادی به آموزش کودکان شده است و ضررهای تأخیر در این مسأله یا بی تفاوت بودن به آن گوش زد شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی همزمان با روز جهانی کودک در کتابخانه های عمومی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب کودکان، معرفی کتاب در مدارس، بازدید کودکان از کتابخانه های عمومی، پخش سرود برای کودکان، مسابقه نقاشی، پخش انیمیشین «موریس و کتاب های پرنده» برای کودکان، معرفی کتاب و برگزاری مراسم جمع خوانی از کتابهای کودکان، سلسله برنامه هایی بود که در کتابخانه های شهرستان پارس آباد اجرا شد.

رباب عزیزخانی به برنامه های اجرا شده در کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری برنامه شعر خوانی از کتاب ماه« لالالالا عروسک جان» مسابقه نقاشی با شعار« کودک، بازی و نشاط» تهیه روزنامه دیواری، برگزاری مسابقه نقاشی با شعار« آینده را باید ساخت» و قصه گویی برای کودکان جزو برنامه هایی بود که در کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار برگزار شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور بخشدار هیر و رئیس شورای اسلامی شهرستان اردبیل در این برنامه خاطر نشان کرد: در سایر کتابخانه های عمومی استان نیز مراسم قصه خوانی برای کودکان،شعرخوانی،مسابقه نقاشی و اجرای تئاترتوسط کودکان، همزمان با روز جهانی کودک اجرا شد.

در ادامه این مراسم نیز، مهران امانی، بخشدار هیر طی سخنانی کوتاه با اشاره به نقش مادران در کتاب خوان کردن کودکان گفت: مانوس بودن با کتاب باید از دوران کودکی آغاز شود و مادران برای تحقق این مهم نقش اساسی برعهده دارند.

وی کتاب خواندن توسط والدین را موجب گرایش کودکان به امر مطالعه دانست و خواستار توجه بیش از پیش خانواده ها به تربیت انسانهای کتاب خوان شد. 

 

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 114