همزمان با طلوع چهلمین فجر انقلاب اسلامی؛برپائی غرفه کتابخانه های عمومی در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاه دستاورد های چهل ساله انقلاب در مصلی اردبیل راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با طلوع چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نمایشگاه دستاور دهای چهل ساله دستگاههای اداری استان با حضور اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل و مدیران کل دستگاههای اداری استان در محل مصلی اردبیل راه اندازی شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تبریک فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر اظهار داشت؛ برنامه های ترویجی در جهت ارتقای سرانه مطالعه و همچنین دسترس پذیر نمودن کتاب برای کسانی که فاقد امکانات کتابخانه ای هستند با شتاب بیشتری در حال اجرا است و کتابخانه های عمومی مستقر در شهرستانها با برنامه ریزی های قبلی نسبت به اجرای برنامه های کتابخوانی در مناطق همجوار خود اقدام می کنند.

عزیزخانی رشد شاخص های کتابخانه ای را در حوزه های مختلف کتابخانه ای قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: طبق بررسی های صورت گرفته، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، جمعا 8 باب کتابخانه عمومی در سطح استان فعال بود که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، اکنون تعداد کتابخانه های عمومی و مشارکتی در استان  به 77 باب رسیده است که نشان دهنده رشد 10 بربری در توسعه فضا های کتابخانه ای است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان یکی دیگر از شاخص های توسعه یافته در کتابخانه ها را منابع مکتوب اعم از کتاب و نشریات عنوان کرد و افزود: در این شاخص ها نیز شاهد رشد 20 برابری در کتابخانه های عمومی هستیم به طوری که در حال حاضر بیش 900 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی استان وجود دارد.

وی در ادامه سخنان خود به بهره گیری از فن آوری های نوظهور در خدمات کتابخانه ای اشاره و تصریح کرد: در سالهای بعد از پیروزی انقلاب، استفاده از فن آوری های نوین در کتابداری از جمله نرم افزار کتابداری سامان، موجب یکپارچگی در ارائه خدمات کتابخانه ای در سطح کشور شده است و تمامی کتابخانه های عمومی دارای اینترنت پرسرعت بوده و متصل به سامانه سراسری سامان هستند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود از کتابخانه مرکزی استان به عنوان نگین فرهنگی استان یاد کرد و گفت: این کتابخانه جزو افتخارات فرهنگی استان است که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ساخته شده و در سه شیفت کاری خدمات کتابخانه ای ارائه می دهد.

وی همچنین ایجاد زیر ساخت های فرهنگی در روستا های پرجمعیت را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: هم اکنون 15 باب کتابخانه عمومی در روستاهای استان فعال هستند و این روند با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت.

عزیزخانی در پایان سخنان خود از اجرای طرح عضویت در محل غرفه این اداره کل به مناسبت دهه فجر خبر داد و از عموم هم استانیها جهت بازدید ازغرفه اداره کل و شرکت در طرح عضویت رایگان دعوت کرد.

 

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 92