برنامه بلند خوانی کتاب به ایستگاه هفتم رسید؛برگزاری هفتمین برنامه بلند خوانی کتاب با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان: خلاقیت دراجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در گرایش کودکان به مطالعه موثر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، ایستگاه هفتم بلند خوانی کتاب با عنوان« برای کودکانمان با صدای بلند کتاب بخوانیم» با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل در محل فرهنگ سرای انقلاب اردبیل برگزار شد.

رباب عزیزخانی در این نشست که با حضور عاطف محمد نژاد، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل؛ سید رضا معصومی، رئیس اداره آموزش و پژوهش محیط زیست استان و جمعی از دبیران آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: نهاد های فرهنگی مسئول در امر کتاب می توانند با برنامه ریزی دقیق و با مشارکت یکدیگر فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی را  در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه کنند.

وی افزود : یکی از ضرورتهای مهم ایجاد بستر های لازم برای عادت به مطالعه از دوران کودکی است که خانواده ها باید دراین خصوص اهتمام داشته باشند.

عزیزخانی ضمن قدردانی ازتلاش های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در برگزاری این برنامه خاطر نشان کرد: کتابخانه های عمومی نیز در راستای جذب اقشار مختلف بویژه کودکان  برای کتاب خوانی و کتابخانه های عمومی با ساماندهی بخش های کودک و اجرای برنامه های قصه خوانی و قصه گویی، کتاب خوانی برای کودکان، بستر های لازم را برای حضور کودکان در این مکان های فرهنگی فراهم می سازند.

 درادامه این مراسم که توسط سارا سید حاتمی یکی از مجریان برنامه کودک صدا و سیمای شبکه سبلان اردبیل اجرا شد، کتاب « درختی که بال درآورد» از سری کتاب های جشنواره کتاب خوانی رضوی توسط خانم مهسا حیدری و کتاب« زندگی نامه  مرتضی مطهری» توسط سودا عبش پور؛ کتاب«کبوتر ها و آهوها» توسط بابک رشید، معرفی شدند.

 گفتنی است، اجرای سرود توسط  اعضای فعال کتابخانه عمومی امام علی(ع) ، برگزاری مسابقه های شاد و کودکانه و اهدای جوایز به تعدادی از معلمان فعال در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی از دیگر برنامه هایی بود که در این مراسم اجرا شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 74