رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل خبر داد؛ تعامل کتابخانه های عمومی و مدارس در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه

عظیم عبدلی گفت: در نشست مشترک با مدیران آموزش و پرورش نواحی (یک و دو) اردبیل، بر تعامل مشترک بین مدارس و کتابخانه های عمومی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست مشترک مدیران آموزش وپرورش و کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با حضور مصطفی کافی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در محل کتابخانه عمومی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در این نشست با اشاره به فعالیت 13 باب کتابخانه عمومی در نقاط مختلف شهرستان اردبیل گفت: 8 باب کتابخانه مشارکتی نیز با همکاری ارگانهای دولتی و عمومی و همچنین موسسات خصوصی در شهرستان اردبیل فعال هستند.

وی با بیان اینکه برنامه های مختلف فرهنگی و کتاب خوانی در جهت ارتقای سرانه مطالعه در کتابخانه های عمومی اجرا می شود افزود: مشارکت بیش از پیش مدارس می تواند زمینه برگزاری برنامه های مختلف کتاب خوانی را در مدارس فراهم سازد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش نیز، حضور کتابدارن در برنامه صبحگاهی مدارس به منظور معرفی خدمات کتابخانه های عمومی را ضروری دانست و گفت: مطالعه کتاب به تغییر رفتار شخص در جامعه منجر می شود و لازم است در این خصوص برنامه ریزی های مشترک انجام گیرد.

کافی با تاکید بر تغییر نگرش سنتی به کتاب و کتابخوانی، خاطر نشان کرد: با توجه به توسعه و گسترش فن آوری های نوین، و علاقه مندی جوانان و نوجوانان جهت استفاده از این بستر، باید در خصوص راه اندازی کتابخانه های دیجیتالی برنامه ریزی های لازم انجام شود.

در ادامه این جلسه روئسای آموزش و پرورش اردبیل نیز به ارائه نقطه نظرت خود در خصوص اجرای برنامه های مشترک کتاب خوانی، پرداختند و تفاهمنامه مشترک همکاری فی مابین این دو اداره منعقد شد.  

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 138