درادامه سلسه نشست های کتاب خوانی بانوان؛برگزاری سومین نشست چهارشنبه های دور همی بانوان

سومین نشست دور همی بانوان با معرفی کتاب« داستان های زنان» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، این نشست با حضور رباب عزیزخانی، مدیر کل و جمعی از فعالان فرهنگی و اعضای کتابخانه مرکزی در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مدیر کل استان ،با تبریک اعیاد با سعادت شعبانیه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را از ویژگی های عمده یک جامعه پویا و شاداب برشمرد و اظهار داشت: در جامعه ای که یادگیری و مطالعه رونق داشته باشد، مفاسد و آسیب های اجتماعی کمتری آن جامعه را تهدید خواهد کرد.

وی با اشاره به توانمندیهای بانوان در حوزه های مختلف بویژه حوزه فرهنگی خاطر نشان کرد:  با ید از این ظرفیت در جهت ارتقای شاخص های فرهنگی بهره برد و زنان جامعه می توانند بستر ساز ارتقای مطالعه در بین اعضای خانواده باشند. 

عزیزخانی در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد ملی و استانی در جهت افزایش سرانه مطالعه افزود: نهمین جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی نیز امسال پرشکوه تر از سال های گذشته برگزار خواهد شدو از بانوان به عنوان محور اصلی خانواده برای شرکت در این جشنواره و خانواده ایشان دعوت کرد.

لازم به ذکر است سومین جلسه برنامه دورهمی، کتاب "داستان های زنان" از کتاب های جلال آل احمد مورد معرفی قرار گرفت. سپس توسط خانم خدیجه فتحی کتابدار کتابخانه شرف الدین اردبیل  و پری آخته نویسنده و شاعر اردبیلی، نقد کتاب صورت گرفت و سپس چهار نفر از بانوان، به جمع خوانی کتاب مورد نظر پرداختند.در پایان مراسم، به بانوانی که در اجرای برنامه مشارکت داشتند، لوح سپاس به رسم یادبود اهدا شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 81