خیر نام آشنای اردبیل:خواندن کتاب را در قالب جشنواره‌ها و رویدادهای ملی باید نهادینه کنیم

خیر نام آشنای اردبیلی گفت: ما رسالت سنگینی را در توسعه، نشر و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی داریم که در قالب جشنواره‌ها و رویدادهای ملی و منطقه‌ای می‌توانیم به تقویت این بخش کمک کنیم.

جواد قرآن نویس در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، اظهار کرد: فعالیت‌های خوبی را در حوزه ترغیب و تشویق خیرین برای ساخت کتابخانه‌ها و مدارس شاهد هستیم که این اقدام مبارک باید به شکل کمی و کیفی در استان اردبیل توسعه یابد.

وی یکی از مولفه‌های اصلی توسعه فرهنگی جوامع را تلاش برای بالا بردن آمار مطالعه روزانه و خواندن کتاب‌های موثر و مفید اعلام و خاطرنشان کرد: در این راستا برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در 7 دوره اخیر یک اقدام شایسته در بسترسازی امر مطالعه و اعتلای این بخش است و همه باید به تقویت و تعالی این حوزه کمک کنیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل ادامه داد: ما در این مجمع و در قالب ساخت مدرسه اکثر خیرین را ترغیب و تشویق به ساخت کتابخانه در مدارس می‌کنیم و تمایل آنها را برای ساخت فضاهای کتابخانه‌ای شاهد هستیم که خود این امر یک روح نشاط و بالندگی را در اعتلای دانش، فرهنگ و دانایی محوری نشان می‌دهد.

قرآن نویس هزینه کردن در این حوزه را یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای شکوفایی سرمایه‌های معنوی و مادی توصیف کرد و افزود: ترویج سیره و سبک زندگی ائمه اطهار با برگزاری مسابقات کتابخوانی جشنواره رضوی، فرصتی مناسب برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ما فراهم می آورد تا با خواندن کتاب مانوس باشند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 55