در جلسه انجمن اردبیل عنوان شد؛امانت بیش از 200 هزار جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان اردبیل

فرماندار اردبیل: اهالی فرهنگ دوست اردبیل بیش از 200 هزار جلد کتاب از کتابخانه های عمومی شهرستان به امانت گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با حضور جواد زنجانی، فرماندار، رباب عزیزخانی، مدیر کل و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی اردبیل در محل فرمانداری اردبیل برگزار شد.

فرماندار اردبیل در این جلسه با اشاره  به فعالیت 21 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح شهرستان اردبیل گفت: 13 باب از این کتابخانه ها به صورت مستقیم توسط اداره کتابخانه های عمومی مدیریت می شوند و 8 باب از کتابخانه ها با مشارکت سایر سازمانها و نهادها راه اندازی شده است و کتابخانه های عمومی در تامین منابع و نرم افزار های کتابخانه های مشارکتی  کمک می کنند.

وی با بیان اینکه پشرفت کشور در تمامی حوزه های فرهنگی ،اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به وسیله مطالعه و کتابخوانی انجام میگیرد، افزود: بیشتر آسیب های اجتماعی موجود در جامعه توسط افراد بی سواد و کم سواد صورت می گیرد و در این راستا تمامی نهاد های فرهنگی وظیفه دارند هم راستا با کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اهتمام کنند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در ادامه سخنان خود با اشاره به افزایش قیمت کتاب ها گفت: کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل با بیش از 390 هزار جلد دارای بیشترین منابع مکتوب هستند و اهالی فرهنگ دوست استان به راحتی می توانند از این گنجینه های علمی استفاده کنند.

بیش از 1500 برنامه کتابخوانی در کتابخانه های عمومی استان اجر شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه از برگزاری بیش از 1500 برنامه کتابخوانی در 9 ماهه سالجاری خبر داد و گفت: کتابخانه های عمومی علاوه بر رسالت اصلی خود در آماده سازی منابع و ارائه خدمات کتابخانه ای برنامه های متعدد کتاب خوانی ،معرفی کتاب، جمع خوانی از کتاب های منتخب،کارگاههای آموزشی قصه گویی و قصه خوانی برای مادران خانه دار، مسابقه نقاشی، تهیه روزنامه دیواری و چندین برنامه فرهنگی اجرا می کنند.

وی با بیان اینکه بخش های مختلف جهت پاسخگوئی به نیاز های مطالعاتی مخاطبان در کتابخانه های عمومی فراهم شده است افزود: با تجهیز بخش های کودک شاهد استقبال قابل توجه کودکان از این بخش ها هستیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود نیاز به توسعه کتابخانه ها عمومی را ضروری دانست و افزود: برنامه ریزهای لازم برای توسعه کتابخانه های روستایی و مناطق حاشیه شهر ها صورت گرفته است و 15 باب از کتابخانه های استان در روستا ها واقع شده است.

 

 

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 92