فرماندار اردبیل تاکید کرد؛تعامل دستگاههای فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه

جواد زنجانی گفت: تعامل دستگاههای فرهنگی بویژه آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی، نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهگ کتاب و کتابخوانی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی اردبیل، هیر، ثمرین با حضور جواد زنجانی، فرماندار، رباب عزیزخانی، مدیرکل و اعضای انجمن در محل فرماندار اردبیل برگزارشد.

 فرماندار اردبیل استفاده از ظرفیت دستگاه های فرهنگی از جمله، مدارس، کتابخانه های عمومی، مساجد وسایر مراکز آموزشی و فرهنگی را برای ارتقای سرانه مطالعه ضروری دانست و گفت: این دستگاه ها باید در اجرای برنامه های فرهنگی مکمل یکدیگر بوده وبا همکاری و هم فکری یکدیگر روش های نوینی را برای جذب اقشار مختلف به کتاب و کتابخوانی اتخاذ کنند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی با بیان اینکه در سال های اخیر، توسعه فضا های کتابخانه ای روند روبه رشدی داشته است، تاکید کرد: تعدادی از روستا های پرجمعیت اردبیل فاقد کتابخانه های عمومی هستند که باید در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

زنجانی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز فرهنگی تاثیر گذار در ترویج فرهنگ مطالعه هستند افزود: این نهاد های فرهنگی باید چندین مجتمع آموزشی و فرهنگی اطرف خود را تحت پوشش قرار داده و با مشارکت این نهاد های فرهنگی، کتابخوانی را به یک امر فراگیر و مردمی تبدیل کنند.

در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی تصریح کرد: در شش ماهه اول سالجاری بیش از 700 برنامه با موضوعات، رونمایی کتاب، نقد و بررسی، جمع خوانی، نشست های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی و نقاشی و چندین برنامه دیگر به مناسبت اعیاد مهم ملی و مذهبی برگزار شده است.

عزیزخانی برگزاری جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی را برگ زرین دیگری در عملکرد کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد و افزود: این جشنواره برای سومین سال متوالی با مشارکت دستگاههای متعدد استان  در شش ماهه اول سالجاری برگزار شد و بحمدالله هرسال میزان شرکت کنندگان آن نسبت به سال های قبل افزایش می یابد.

گفتنیست در ادامه این جلسه اعضا به بحث و تبادل نظر پرداختنند و تصمیمات لازم برای اجرا اتخاذ شد.  

 

عكس هاي مرتبط :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 107