با مشارکت تشکل مردم نهاد دیده بان طبیعت و کتابخانه های عمومی استان؛نشست کتابخوان ویژه روز درختکاری در اردبیل برگزار شد

با حضور اصحاب فرهنگ و قلم، فعالان حوزه محیط زیست و مدیران دستگاه های اجرایی نشست کتابخوان ویژه روز درختکاری در محل کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در این مراسم به ضرورت نشر آگاهی از طریق مطالعه در عرصه های مختلف تاکید کرد.

رباب عزیزخانی با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی در تمامی حوزه ها اهمیت داشته و در بخش صیانت از محیط زیست نیز اهمیت ویژه دارد، ادامه داد: بر همین اساس کتابخانه های عمومی از برنامه های فرهنگی صیانت از محیط زیست حمایت داشته و نشست کتابخوانی نیز به همین منظور تدارک دیده شده است.

وی با تاکید به اهمیت شاداب سازی فضاهای پیرامون کتابخانه های عمومی با کاشت درخت گفت: شاداب سازی محیط کتابخانه ها نیز با بهره گیری از گلدان و درختچه های تزئینی مورد توجه است تا فضای آرام و شادابی جهت مطالعه تدارک دیده شود.

وی همچنین به اجرای برنامه های مشترک فرهنگی با سازمانهای مختلف اشاره کرد و گفت: به همت کارشناسان محیط زیست و مسئولین کتابخانه های عمومی در طول سال برنامه های مختلف فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه ها برگزار می شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست اردبیل نیز در این مراسم به ضرورت فرهنگ سازی جهت حفاظت از محیط زیست تاکید کرد و خواستار مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی شد.

محمد خداپرست با بیان اینکه سرانه فضای سبز در استان مطلوب نیست، ادامه داد: در استان ۹.۵ متر مربع و در مرکز استان ۷.۶ متر مربع و پایین تر از میانگین کشوری است که با شهرداری ها جهت جبران آن مکاتباتی صورت گرفته است.

در ادامه این مراسم، شهرام آذریان کتاب «حقوق شهروندی» و صادق پناهی، مدیر انجمن مردم نهاد دیده بان طبیعت، کتاب« در جستجوی طبیعت« را معرفی کردند.

در ادامه این مراسم، به تعداد کتابخانه های فعال استان (77)  اصله نهال در محوطه کتابخانه مرکزی اردبیل کاشته شد و پاکسازی محیط کتابخانه با شرکت اعضای حاضر در این نشست برگزار شد.

 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]