در راستای ترویج مطالعه؛اجرای طرح ارائه خدمات کتابخانه ای در روستا ها

علی میرزاپور گفت: طرح ارائه خدمات کتابخانه ای در روستا ها و مدارس بخش کورائیم اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، علی میرزاپور، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با اعلام این خبر اظهار داشت: به همت مسئول کتابخانه عمومی کورائیم و در راستای ترویج مطالعه در مناطق محروم، روستا ها و مدارس بخش کورائیم، طرح ارائه خدمات کتابخانه ای اجرا می شود.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با اشاره به برگزاری این طرح در روزهای سه شنبه هرهفته افزود: در راستای اجرای این طرح خسرو کامران، مسئول کتابخانه عمومی کورائیم سه شنبه هرهفته با حضور در یکی از روستا های همجوار، ضمن جذب اعضا برای کتابخانه عمومی، کتاب های مورد نیاز مخاطبان را امانت می دهد.

میرزا پور با بیان اینکه در هرسه شنبه  یکی از مسئولین بخش ضمن همراهی، از خدمات کتابخانه های عمومی در روستا ها بازدید می کند خاطر نشان کرد: در این برنامه علاوه بر جذب اعضا و ارائه کتاب، برنامه های متنوع فرهنگی از جمله مسابقه کتابخوانی، مسابقه نقاشی، قصه گویی برای کودکان نیز اجرا می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را دسترس پذیر نمودن کتاب برای قشر های مختلف عنوان کرد و گفت: تنها کتابخانه عمومی بخش کورائیم در مرکز بخش واقع شده و علاقه مندان به کتاب و مطالعه برای تامین منابع اطلاعاتی و کتابخانه ای با مشکل مواجه هستند.

علی میرزاپور با بیان اینکه نیاز به حضور کتابدار و کتاب در روستاها مدتها بود که احساس می شد، خاطر نشان کرد: این مشکل به همت کتابخانه های عمومی برطرف شده و همکاران کتابدار علاوه بر حضور در کتابخانه کورائیم، جهت ارائه خدمات کتابخانه ای در روستا ها نیز خدمات ارائه می دهند.

سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان نیر خاطر نشان کرد: اجرای این برنامه ها در مساجد، مدارس و مکانهای فرهنگی موجود در روستا ها صورت می گیرد و به دلیل استقبال قابل توجه قشر های مختلف، اجرای این طرح در روستا های پرجمعیت بخش کورائیم ادامه خواهد یافت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 120