در جلسه انجمن نمین عنوان شد؛استفاده از ظرفیتهای تشکل های مردمی و ادارات دولتی در جهت ارتقای سرانه مطالعه

فرماندار نمین گفت: انعقاد تفاهمنامه همکاری با تشکل های مردمی و ادارات دولتی در جهت ارتقای سرانه مطالعه موثر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با حضورعاطف ناصری، فرماندار؛ رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و اعضای این انجمن در محل فرمانداری نمین برگزارشد.

عاطف ناصری با بیان اینکه کتابخوانی را باید در بین توده های مردم گسترش داد اظهار داشت: استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی، نهاد های مختلف اداری و موسسات خصوصی در جهت معرفی کتاب باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین پرداخت نیم درصد حق السهم کتابخانه ها از درآمد شهرداریها را ضروری دانست و گفت: هرگونه هزینه کرد دراین مورد سرمایه گذاری برای نسل های آینده است.

فرماندار نمین گفت: کتابخوانی باید از همین جلسات شروع شود و در نقاط مختلف اشاعه پیدا کند لذا لازم است در هرجلسه انجمن تعدای کتاب توسط اعضای انجمن معرفی شود تا باب کتاب خوانی در سایر جلسات اداری و محافل خصوصی تسری پیدا کند.

ناصری با اشاره به ظرفیتهای موجود در ادارات و تشکل های مردم نهاد خاطر نشان کرد: کتابخانه های عمومی باید یا ورود به این محافل نسبت به معرفی کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه اهتمام کنند.

در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با اشاره به مشارکت مدارس در برنامه های کتابخوانی گفت: اختصاص قسمتی از تکالیف درسی دانش آموزان برای مطالعات غیر درسی موجب افزایش اطلاعات عمومی دانش آموزان خواهد شد.

وی کم توجهی به حضور در کتابخانه ها و تماس فیزیکی با کتاب را موجب خسران بزرگ دانست و خاطر نشان کرد: مطالعه کتاب های مناسب در شکل گیری مطلوب شخصیت افراد نقش اثر گذاری دارد و تربیت انسانهای فرهیخته و توانمند در سایه افزایش مطالعه کتاب میسر خواهد شد.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 97