مدیر کل کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد؛اجرای برنامه های کتابخوانی و معرفی کتاب با شور و نشاط کودکانه

رباب عزیزخانی گفت: نشست معرفی کتاب های منتخب ماه و بلند خوانی کتاب برای کودکان در تالار بیضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست معرفی کتاب و بلند خوانی کتاب های ماه با حضور شهریار شیری آراسته، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار، شفیع شفیعی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، رباب عزیزخانی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از کودکان و خانواده هایشان در محل تالار بیضا کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل برگزار شد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل طی سخنانی برگزاری چنین برنامه هایی را در ترویج فرهنگ کتاب خوانی موثر دانست و گفت: نهاد های متولی در حوزه مطالعه باید در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه اهتمام لازم را بعمل آورند.

وی با اشاره به توصیه ائمه معصومین (ع) در خصوص فراگیری دانش های مختلف خاطر نشان کرد: مانوس بودن با کتاب ها موجب آرامش روحی و روانی در انسان می شود و هیچ لذتی با لذت خواندن کتاب برابری نمی کند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن ابراز خرسندی از استقبال بی نظیر خانواده ها و کودکان از این برنامه گفت: نهادینه کردن مطالعه در جامعه باید از دوران کودکی آغاز شود و خانواده ها در تربیت نسل کتاب خوان و آگاه در جامعه نقش مهمی دارند.

وی با بیان اینکه توسعه همه جانبه جامعه، نیازمند افزایش علم و آگاهی در توده های مردم است افزود:        تر بیت انسانهای فرهیخته و آگاه نقش مهمی را در آبادنی کشور ایفا خواهد کرد.

رباب عزیزخانی با اشاره به اینکه درهرماه چهارجلد به عنوان کتاب های منتخب ماه، توسط نهاد کتابخانه های کشور انتخاب می شود افزود: در کتابخانه های عمومی استان برای معرفی کتاب های منتخب برنامه های ویژه ای برگزار می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گفت: با توجه به استقبال بیش از 200 نفر از کودکان و مادران از این برنامه، ویژه برنامه معرفی کتاب برای کودکان، همزمان با  25 آذرماه در کتابخانه عمومی شیخ شرف الدین اردبیل برگزار خواهد شد.

گفتنی است در این نشست که با حضور سارا سیدحاتمی، مجری برنامه های کودک شبکه سبلان اردبیل برگزار شد، سه جلد کتاب با نام های « تنور،محمد (ص) مثل گل بود، اسمش چیه؟» توسط مجری برنامه معرفی شد و بخش هایی از این کتاب ها توسط کودکان حاضر در این مراسم خوانده شد.

در ادامه برنامه نیز برنامه های متنوع فرهنگی از جمله شعر خوانی، اجرای سرود، نمایش و مسابقات کتاب خوانی برای کودکان برگزار شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 122