در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر عنوان شد؛حمایت شهرداری نیر از راه اندازی اولین کتاب فروشی در شهر نیر

معاون فرماندارگفت: اولین کتاب فروشی در شهرستان نیر با مشارکت شهرداری راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیربا حضور طاهر براتچیان، معاون فرماندار، رباب عزیز خانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضای انجمن در محل فرمانداری شهرستان نیر برگزار شد.

معاون فرماندار نیر هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی را سرمایه گذاری برای آینده دانست و گفت: نیروی انسانی فرهیخته و کارآمد محور توسعه جوامع محسوب می شود و تربیت این نسل فهیم و آگاه با گرایش به کتاب خوانی میسر خواهد شد.

براتچیان کتابخانه های عمومی را دانشگاههای در دسترس اقشار مختلف دانست و خاطر نشان کرد: این نهاد فرهنگی با دارا بودن ذخایر عظیم منابع علمی، نقش مهمی را در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بر عهده دارند.

معاون فرماندار با بیان اینکه در حال حاضر کتابفروشی قابل توجهی در شهرستان نیر وجود ندارد، افزود: شهرداری نیر یک واحد تجاری را در مرکز شهر برای راه اندازی کتابفروشی به مدت یکسال بدون دریافت هزینه اختصاص می دهد و افرادی که علاقه مندی لازم را برای کتابفروشی دارند می توانند از این امکانات استفاده نمایند.

 در ادامه این جلسه مدیر کل کتاب خانه های عمومی استان نیز از اجرای 84 برنامه فرهنگی فوق برنامه در شهرستان نیر از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: داستان نویسی، شعر خوانی، نویسندگی، قصه گویی برای کودکان و جمع خوانی کتاب از جمله برنامه هایی است که در جهت ایجاد انگیزش و جذب کودکان برای کتاب و کتاب خوانی اجرا می شود.

وی همچنین به استقبال قابل توجه اهالی شهرستان نیر از جشنواره کتاب خوانی رضوی اشاره کرد و افزود: در جشنواره کتاب خوانی رضوی امسال بیش از 757 نفر از اهالی این شهرستان در این جشنواره شرکت کردند.

در پایان این جلسه نیز10 نفر از برگزیدگان شهرستانی جشنواره رضوی با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل شدند.  

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 92