مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خبر داد؛همکاری دستگاههای فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه

رباب عزیزخانی گفت: برنامه های ترویجی برای ارتقای سرانه مطالعه با مشارکت دستگاههای فرهنگی اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به منظور برنامه ریزی برای اجرای برنامه های کتاب خوانی، نشست مشترک رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با علی ملا احمدی، مدیرکل صداو سیمای مرکز اردبیل و اسحق رسولی،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، برگزار شد.

رباب عزیزخانی هدف از برگزاری این نشست را تبادل نظر به منظور ارتقای سرانه مطالعه عنوان کرد و گفت: در این نشست مشترک که به میزبانی صدا و سیمای اردبیل برگزار شد، راهکار های برگزاری نشست های کتاب خوان و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی، بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه معرفی کتاب های مهم و تاثیر گذار در حوزه های مختلف موجب ایجاد انگیزش برای مطالعه می شود افزود: در قالب همکاری مشترک برنامه های کتاب خوانی اجرا خواهد شد.

ملا احمدی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز با اشاره به اجرای برنامه های موفقیت آمیز در حوزه کتاب با اداره کل کتابخانه های عمومی، بستر سازی فرهنگ کتاب خوانی را یکی از مهمترین دلایل پیشرفت هرجامعه خواند و خاطر نشان کرد: صدا و سیما در حوزه کتاب آماده هرگونه همکاری با سازمانهای فرهنگی است.

اسحق رسولی نیز هدف از اجرای این طرح را رغبت بیشتر دانشجویان به مطالعه کتاب های غیر درسی عنوان کرد و افزود: دانشجویان با شرکت در برنامه های کتابخوانی می توانند در جامعه افرادی مثمر ثمر باشند.

در پایان این جلسه مقرر شد، برنامه رادیویی برپایه کتاب و با همکاری این سه نهاد فرهنگی انجام گیرد.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 47