بازدید استاندار

بازدید استاندار
1397/3/12 شنبه استاندار اردبیل: استقبال جوانان از فضای کتابخانه ای امید بخش است استاندار اردبیل گفت: فضایی که اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در ترغیب و تشویق جوانان به امر کتاب خوانی و مطالعه فراهم آورده مطلوب و امید بخش است.  به گزارش روابط عمومی ادره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ اکبر بهنامجو در جریان بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی اردبیل اظهار کرد: ما برای افزایش آگاهی و دانائی مردم به شدت نیازمند توسعه و تقویت فرهنگ مطالعه به شکل مکتوب و گرایش به کتاب به عنوان یار مهربان هستیم که در این زمینه فضای مناسبی در کنار دریاچه شورابیل در اردبیل فراهم آمده تا علاقمندان به کتاب از مجموعه کتابخانه مرکزی استفاده کنند. 

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با مشارکت بخش خصوصی و نهادهای عمومی زمینه توسعه و احداث مجموعه‌های کتابخانه‌ای و فرهنگی متعدد در مناطق مختلف این استان فراهم آید تا جوانان و نوجوانان ما بیشترین وقت فراغت خود را در چنین فضاهای دانائی محور سپری کنند.  
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان به فضای آرام همراه با تامین کتاب‌های موردنیاز و منابع ارزشمند به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و گفت: سرانه فضای کتابخانه‌ای در استان اردبیل در حد متوسط کشوری قرار دارد و با افتتاح پروژه‌های در دست تکمیل در سالجاری امیدواریم این جایگاه همچنان ارتقا یابد.  
بهنامجو بیان کرد: به یقین با تامین امکانات برای اقشار مختلف حتی افراد روشندل و معلول در کتابخانه‌های عمومی و همچنین تدارک رویدادهای مهم فرهنگی و هنری در این مجموعه به راحتی می‌توانیم فضای جذابی را برای علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی فراهم آوریم تا به شکل شایسته از این مجموعه استفاده کنیم.  
وی همچنین در بازدید از سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اردبیل که سال‌هاست نیمه تمام باقی مانده است، تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم تا در سالجاری و سال‌های پیش رو با تامین اعتبار موردنیاز برای این پروژه که بیش از 700 میلیون تومان تعیین شده بتوانیم این مجموعه را نیز آماده بهره‌برداری کنیم.  
در این بازدید مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز با بیان اینکه در سال گذشته به رغم پیش‌بینی 90 میلیون تومان برای این پروژه تخصیص و تزریق اعتبار پنجاه درصد بوده است، اظهار کرد: این سالن اجتماعات نیاز به 700 میلیون تومان اعتبار در مرحله سفت‌کاری و تکمیل نهائی دارد که البته بخشی از تجهیزات آن نیز خریداری و در انبار موجود است.
رباب عزیزخانی به فعالیت چهار سالن مطالعه در کتابخانه مرکزی با ظرفیت  بالای 500 نفر اشاره کرد و افزود: با توجه به استقبال خوب علاقمندان به کتاب و کتابخوانی ما انتظار داریم این فضا و امکانات آن توسعه یابد.
این مسئول وضعیت استان اردبیل را از لحاظ وضعیت فضای کتابخانه‌ای در سطح کشور متوسط اعلام کرد و گفت: تا پایان امسال کتابخانه عمومی انجیرلو، شام اسبی و کتابخانه مرکزی بیله‌سوار تکمیل و افتتاح خواهد شد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 335