در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مطرح شد؛اختصاص اعتبار مناسب جهت تکمیل پروژه های کتابخانه ای

شیری آراسته خواستار شد: اعتبارمورد نیاز برای تکمیل پروژه های کتابخانه مرکزی بیله سوار و تکمیل آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی اردبیل اختصاص یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان اردبیل با حضور شهریار شیری آراسته، سرپرست معاونت سیاسی و امینتی استاندار؛ شفیع شفیعی،مدیر کل امور اجتماعی و سیاسی استانداری؛ رباب عزیزخانی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛ ناصر اسحاقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ مجید بالازاده، معاون فرماندار بیله سوار و سایر اعضای این انجمن در محل استانداری اردبیل برگزار شد.

شیری آراسته در این جلسه با بیان اهمیت کتاب و کتاب خوانی در ارتقای فرهنگی جامعه اظهار داشت: دستگاههای فرهنگی باید بستر های لازم را برای ترویج فرهنگ مطالعه فراهم کنند و در این راستا تکمیل پروژه های کتابخانه ای ضرورت دارد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری با بیان نقش کتابخانه ها در ترویج فرهنگ مطالعه خاطر نشان کرد: دستگاههای فرهنگی و خانواده ها نیز درتحقق این امر مهم نقش خود را ایفا کنند تا کتاب در سبد کالای مصرفی خانواده ها قرار گیرد.

در ادامه این جلسه معاون فرماندار بیله سوار، با اشاره به تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی بیله سوار و کتابخانه روستایی انجیرلو گفت: راه اندازی این کتابخانه ها یکی از مطالبات و خواسته های مردم این شهرستان است و امام جمعه بیله سوار نیز برای افتتاح سریعتر این پروژه ها تاکید دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز به بازدید اخیر حسینقلی زاده، معاون سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان آن مجموعه از سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی اشاره کرد و گفت: معاون سازمان برنامه و بودجه استان در مورد تخصیص اعتبار بالا از تملک دارایی سال جاری برای این مجموعه قول مساعد داد.

وی همچنین با اشاره به رایزنی های صورت گرفته با نهاد کتابخانه های عمومی کشور به متظور تامین منابع مکتوب مورد نیاز برای راه اندازی کتابخانه مرکزی بیله سوار گفت: برای تامین تجهیزات کتابخانه ای این کتابخانه ها از جمله، قفسه های کتاب، تجهیزات فن آوری اطلاعات و سایر تجهیزات، نیازمند اختصاص اعتبارات هستیم .

عزیزخانی در ادامه از اجرای بیش از 1400 برنامه فرهنگی و کتاب خوانی در کتابخانه های عمومی استان در طی سال جاری خبر دادوخاطر نشان کرد، این برنامه ها که با محوریت معرفی و نقدو بررسی کتاب، جمع خوانی کتاب، رونمایی از کتاب های فاخر نویسندگان استان و سایر موضوعات مرتبط با کتاب و کتابخوانی برگزار می شود با استقبال قابل توجه علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی روبرو می شود.

 

گفتنی است در ادامه جلسه اسامی پیشنهادی برای کتابخانه مرکزی بیله سوار و کتابخانه روستایی انجیرلو مورد بررسی قرار گرفت ومقرر شد جهت تائید نهایی به نهاد کتابخانه های عمومی اعلام شود.

 

 [PageVisit]