1398/9/3 یکشنبه به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین برگزار شد؛ رونمایی از کتاب نویسنده بومی شهرستان نمین فرماندار نمین گفت: دستاورد های علمی بشر، بوسیله کتاب به نسل بعدی منتقل می شود.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، آئین رونمایی از کتاب«آئین های مذهبی ایرانیان در سفرنامه های مستشرقین» با حضور عاطف ناصری، فرماندار نمین؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی استان؛ اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز و نویسنده کتاب در محل کتابخانه های عمومی امامی نمین برگزار گردید.

فرماندار نمین در این مراسم با بیان اینکه، خداوند از  کتاب با عنوان  لوح محفوظ یاد کرده گفت: دستاوردهای مهم بزرگان در مجموعه ای جمع آوری میشود و به نسل های آینده انتقال می یابد و این مجموعه همان کتاب و منابع مکتوب است که از طریق آن دانش و یافته های علمی اندیشمندان در حوزه های مختلف علمی به نسل حاضر منتقل شده است.

در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، هفته کتاب را فرصتی برای تلاش بیشتر برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و خاطرنشان کرد، در طول هفته کتاب بیش از 700 برنامه فرهنگی و کتابخوانی در سطح کتابخانه های عمومی استان اجرا شده است.

وی مهتمرین برنامه های این هفته را در خصوص معرفی کتاب، قصه گویی و قصه خوانی برای کودکان، جمع خوانی کتاب و اجرای ویژه برنامه های کتابخوانی برای کودکان عنوان کرد و افزود: برنامه های ترویجی تا پایان سال به صورت مستمر اجرا خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی به دیدار با فرهیختگان استان در ایام هفته کتاب اشاره کرد و افزود : از جمله مهمترین این دیدار ها ف حضور در کتابفروشی های شهر اردبیل به همراه مسئولین استان بود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دیدار با فعالان فرهنگی به عنوان همیاران کتابخانه های عمومی و استفاده از نظرات و راهکار ها و پتانسیل های این افراد در پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی موثر است.

مدیرکل استفاده از ظرفیت های شبکه اجتماعی و فضای مجازی برای معرفی کتاب را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد استفاده از این امکان برای فراگیر کردن مطالعه و معرفی آثار نویسندگان بومی شهرستان و استان در میان قشر جوان ونوجوان حایز اهمیت است.

در ادامه این مراسم یحیی عسگری نمین نویسنده کتاب « آئین های مذهبی ایرانیان در سفر های مستشرقین » کتاب حاضر را معرفی کرد.

بيشتر
 [PageVisit]