همزمان اربعین حضرت امام حسین (ع)در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد؛نشست آنلاین اربعین با موضوع تحلیل علل ماندگاری نهضت عاشورا

همزمان با اربعین حسینی، نشست آنلاین اربعین با موضوع تحلیل علل ماندگاری نهضت عاشورا و نقش حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در تداوم آن نهضت در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با اربعین حسینی، نشست آنلاین اربعین با تحلیل علل ماندگاری نهضت عاشورا و نقش اثرگذار حضرت زینب(س) وحضرت امام سجاد (ع) در تثبیت این نهضت با سخنرانی حجت الاسلام سید علی موسوی، و شعر خوانی حسین غفاری در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
 حجت الاسلام موسوی در این نشست با تشریح نقش حضرت زینب (س) در نهضت عاشوار اظهار داشت: از عاشورا تا اربعین چهل روز است و در این چهل روز، زینب (س ) با درایت و شجاعت بی نظیر خود شیرینی پیروزی امویان را به تلخ ترین شکست های تاریخی مبدل نمود، او پرچم نهضت حسین(ع) را چنان محکم برافراشت که هم اکنون نیز در اهتزاز است.
وی افزود: زینب (س) از عاشورا تا اربعین، پیام حقانیت حسین را آنچنان با صدای رسا فریاد کرد ، که پس از قرن ها هنوز طنین خطبه های آتشین اش، کاخ هر ظالمی را می لرزاند و انسان های حق طلب را از سراسر جهان در اجتماع چند میلیونی به سرزمین کربلا می کشاند.
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه جاودانگی راه و قیام امام حسین (ع)، تدابیر دقیق و سنجیده شخصیت های بزرگی چون حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) برای شناساندن ماهیت و اهداف این قیام الهی است گفت:  آنان پیام رسانانی مدبر و زمان شناس بودند وبا وجود اینکه  بنی امیه با ابزارهای گوناگون تبلیغاتی همچون؛ شایعه پراکنی و شبهه افکنی ، تلاش می کردند تا حقایق را کتمان کرده و حادثه کربلا را در هاله ای از ابهام فرو برند و خود را فاتح عاشورا قلمداد کنند اما خطبه های پرشور و بیدارکننده حضرت زینب(س) نتیجه را به گونه ای دیگر رقم زد.
در ادامه این نشست که به صورت آنلاین از اینستاگرام اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل پخش شد، حسین غفاری از شاعران آئینی و عاشورایی استان، در ستایش از نقش محوری حضرت زینب (س) از عاشورا تا اربعین، شعر خوانی کرد.
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]