فرماندار خلخال در جلسه انجمن این شهرستان اظهار داشت؛نقش ماندگار کتابخانه های عمومی در ترویج سیره رضوی

فریدون بابایی گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، ماندگارترین نقش را درترویج سیره علمی و عملی امام رضا (ع) دارد.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال با حضور فریدون بابایی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی خلخال، میثم ساجدی، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل؛ حسین بصیر طریقت طلب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال؛ صلاح الدین برزگر، شهردار خلخال؛ رویا کاظمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد خلخال و سایر اعضای انجمن این شهرستان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار خلخال در این جلسه با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار داشت: دهمین دوره این جشنواره با اولویت بهره برداری از فضای مجازی در برگزاری این جشنواره در قالب های متنوعی در حال برگزاری است و نها کتابخانه های عمومی کشور ماندگارترین نقش را در ترویج سیره علمی و عملی امام رضا (ع) ایفا می کند.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی امکان استفاده حضوری از خدمات کتابخانه های عمومی در حال حاضر فراهم نیست خاطر نشان کرد: کتابداران شهرستان خلخال با حضور در کتابخانه های عمومی و ایجاد ارتباط مجازی با اعضای کتابخانه های عمومی علاوه برارائه خدمات در بستر الکترونیکی اهتمام ویزه ای در برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دارند.
در ادامه این جلسه رئیس اداره کتابخانه های عمومی خلخال نیز با بیان اینکه از اواخر اسفند ماه به جهت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا امکان ارائه خدمات حضوری در کتابخانه های عمومی فراهم نشد خاطر نشان کرد: فعالیت های متعددی از جمله، برگزاری مشابقه نقاشی، پویش در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم و برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بصورت الکترونیکی برگزار شد و در مرحله اول بیش از 2 هزار نفر در شهرستان خلخال در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.
شهردار خلخال نیز در این جلسه با بیان اینکه  درسه ماهه اول سال جاری بیش از 100 میلیون ریال از بابت نیم درصد سهم کتابخانه ها  به حساب انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان واریز شده است خاطر نشان کرد: در راستای  حمایت از برنامه های فرهنگی و ترویجی کتابخانه های عمومی، حق السهم کتابخانه ها از بابت نیم درصد به صورت مستمر واریز خواهد شد.
در پایان این جلسه  یاد و خاطره عضو فقید انجمن این شهرستان مرحوم یدالله حبیبی که دارای تالیفات ماندگاری در حوزه تاریخ و ادبیات خلخال بودند گرامی داشته شد.
گفتنی است مرحوم یدالله حبیبی ، معلم، محقق، پژوهشکر و نویسنده خلخال  و از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان پس از تحمل یک دوره کوتاه بیماری در اردیهشت سالجاری چهره در نقاب خاک کشید و کتاب های « نگاهی به تاریخ خلخال»،     « شجاع لشگر خلخالی فدایی مشروطه»، « مشاهیر علمی خوجین خلخال»، « نگاهی به زندگی سید عبدالرحیم خلخالی» و کتاب « آتالار آنالار سوزی» نمونه های از آثار ارزشمند ایشان هستند.
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]