ادامه حمایت های مسئولین استان اردبیل از جشنواره رضوی؛دعوت فرماندار شهرستان نمین از عموم مردم شهرستان جهت شرکت در دهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی

فرماندار شهرستان نمین نیز با صدورپیامی، از مردم برای شرکت در جشنواره رضوی دعوت کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، عاطف ناصری، فرماندارو رئیس انجمن کتابخانه های عمومی  شهرستان نمین در پیامی  از مردم شهرستان نمین برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
وی با بیان اینکه برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور، گامی مثبت در جهت اعتلای فرهنگ منور اهل بیت(ع) است اظهار داشت: مطالعه مفید  یکی از عوامل مهمّ پیشرفت و اعتلای فرهنگ هر جامعه است، زیرا هر چه سطح بینش جامعه بیشتر باشد آن جامعه در پیشبرد  اهداف و آرمان های خود موفق‌تر خواهد بود.
ناصری افزود: روند اجرای این جشنواره از  منظر امکان شرکت تمامی گروه های سنی و بستر سازی شرکت از طریق فضای مجازی  برای اقشار مختلف جامعه، بسیار خلاقانه و درخور توجه است.
 رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین این جشنواره را بهترین فرصت برای شناخت بیشتر فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار (ع) دانسته و گفت: حضرت ثامن‌الحجج(ع) تاریخ‌ساز، هویت‌آفرین و در نزد ایرانیان و جهان اسلام ارزشمند و دارای جایگاهی خاص است و  برای شناخت بیشتر از سیره عبادی و سیاسی امام رضا(ع) کتاب‌های مفیدی در این جشنواره انتخاب شده که باید مطالعه شوند.
وی با اذعان به اینکه این جشنواره در ادوار گذشته تاکنون زمینه را برای آشنایی هرچه بیشتر مردم با منش و سیره ائمه معصومین (ع) فراهم نموده خاطرنشان کرده است: در همین راستا جشنواره کتابخوانی رضوی به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از مصادیق بارز کار تمیز فرهنگی است.

ناصری خاطرنشان کرده: امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا  ولزوم اجرای فاصله گذاری اجتماعی واجنتاب از حضور در مکان عمومی  فرصتی را بوجود آورده تا مردم با ماندن در خانه های خود به همراه  خانواده خود  اقدام به مطالعه وکتاب خوانی نمایند.
وی در پایان ضمن دعوت از عموم مردم فرهنگ دوست شهرستان نمین به ویژه خانواده ها از آنان دعوت کرده تا با همراهی کودکان و نوجوانان خود در این جشنواره شرکت نمایند.
 
 [PageVisit]