در جلسه انجمن شهرستان خلخال عنوان شد؛ضرورت توجه به ترویج کتابخوانی در بستر فضای مجازی

فرماندار خلخال گفت: ترویج کتابخوانی با تولید محتوای کتابخوانی در بستر فضای مجازی گسترش پیدا کند.

 


جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال با حضور فریدون بابایی، فرماندار شهرستان؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، و سایر اعضای این انجمن به صورت مجازی برگزار شد.
فرماندار خلخال در این جلسه با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شرایط کنونی ناشی از شیوع کرونا اظهار داشت: در شرایط فعلی که به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا اکثریت مردم برای قطع زنجیره شیوع این بیماری در خانه های خود هستند، لازم است تمهیدات لازم برای تولید محتوای فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی بیش از پیش توسعه پیدا کند.
وی با ارزیابی مثبت از فعالیت کتابداران شهرستان خلخال در اجرای برنامه های فرهنگی در کانالهای محلی مجازی در شهرستان خلخال گفت: فضا های مجازی ظرفیت مناسبی را برای فعالیت فرهنگی بوجود آورده است و بهره برداری از این بستر در راستای معرفی کتاب و سایر برنامه های فرهنگی مهم است.
در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در ارتباط زنده تصویری یکی از راهبردهای نهاد کتابخانه‌های عمومی استان را حرکت در مسیر ارتقای مطالعه و ترویج مطالعه دانست و گفت: در این زمینه از ظرفیت مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی و ذی‌ربط استان استفاده می‌شود.
تلاش برای ارتقای فرهنگ مطالعه در مناطق محروم
رضاقلیزاده اظهار کرد: اهمیت به ارتقای فرهنگ مطالعه در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان از دیگر اولویت‌های اساسی است که درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه اقدام کرده و برنامه‌های فرهنگی را در تمامی استان به سطح قابل قبولی برسانیم.
وی بیان کرد: ایجاد فضاهای مناسب کتابخوانی را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم، هر چند که در ایام کرونایی از بستر فضای مجازی به عنوان بهترین ظرفیت استفاده می‌شود اما برای دوران پسا کرونا نیز برنامه‌های خوبی در دستور کار قرار داده‌ایم.
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]