در راستای ترویج فرهنگ رضوی؛دعوت از اقشار مختلف مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

امام جمعه و فرماندار شهرستان اصلاندوز با صدور پیام های جداگانه از اقشار مختلف مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، حجت الاسلام عظیم اسدزاده، امام جمعه شهرستان مرزی اصلاندوز و سید عباس مینایی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با صدور پیام های جداگانه از قشر های مختلف مردم برای شرکت در مسابقات کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

حجت الاسلام اسد زاده در بخش هایی از این پیام با بیان شرایط فعلی و تاثیر ویروس کرونا بر شرایط زندگی مردم، حضور توده های مردمی در منازل خود را فرصتی مناسب برای شرکت مردم در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کردو افزود: متولیان برگزاری این جشنواره فرهنگی، با تهیه نسخه های الکترونیکی و فایل های پی دی اف منابع دهمین جشنواره رضوی، بستر های لازم را به منظور شرکت گروه های سنی مختلف و با شیوه های متنوع فراهم نموده اند.

وی ضمن دعوت از مردم برای شرکت در این مسابقه کتابخوانی خاطر نشان کرد: علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی و همچنین سیره زندگانی ائمه معصومین (ع) می توانند با مراجعه به سایت های اینترنتی معرفی شده در مسابقات کتابخوانی این جشنواره شرکت کنند.

سید عباس مینایی، فرماندار شهرستان اصلاندوز نیز با صدور پیامی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در بستر فضای مجازی گفت: به رغم تعطیلی فیزیکی تعدادی از مراکز فرهنگی به منظور اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کتابخوانی و اجرای برنامه  های فرهنگی در بستر فضای مجازی به همت کتابداران و کارکنان کتابخانه ای عمومی همچنان فعال است.

وی با بیان اینکه همزمان با تعطیلی مراکز فراهنگی از اواسط اسفند ماه برنامه های مختلف فرهنگی در بستر فضای مجازی برگزار شده است افزود: مسابقه نقاشی با موضوع « کرونا را شکت می دهی؛ در خانه می مانیم و کتاب می خوانیم؛ مسابقه نقاشی کتابخوانی رضوی؛ معرفی کتاب در فضای مجازی» و چندین برنامه دیگر ازجمله برنامه هایی است که در بستر فضای مجازی برگزار شده است.

عباس مینایی همچنین برگزاری جشنواره رضوی را در ترویج سیره ائمه معصومین (ع) مهم دانست و افزود: این جشنواره در قالب های متنوع به همت کتابخانه های عمومی در حال برگزاری است و مردم می توانند با استفاده از فرصت بوجود آمده به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و ماندن در خانه با بهره برداری  از نرم افزار های اینترنتی در مسابقات کتابخوانی این جشنواره شرکت کنند. 

عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]