فرماندار اردبیل؛ضرورت فرهنگ سازی مطالعه و کتابخوانی در بین مردم

فرماندار اردبیل با اشاره به ضرورت ڪار فرهنگی برای ارتقای مطالعه مفید در بین قشرهای گوناگون جامعه گفت: مطالعه و ڪتابخوانی باید به عنوان یک عمل نیک و عادت دایمی در میان عموم مردم رایج شود.

 

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل در سال جاری با حضور مسعود امامی یگانه ، فرماندار اردبیل؛ پروانه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ رحیم افلاکی، معاون سیاسی او اجتماعی فرماندار و جمعی از اعضای انجمن در محل فرمانداری اردبیل برگزار شد.
  فرماندار اردبیل در این جلسه با بر  تاکید بر لزوم استمرار و پیوستگی مطالعه گفت: برای نهادینه شدن مطالعه می‌بایست همه بخشهای دولتی و نهادها برنامه محور بوده و نقش خود را در بهبود
ڪتابخوانی ایفا ڪنند.

فرماندار اردبیل گفت: علیرغم محدودیتها در تخصیص اعتبار باید از همه ظرفیتهای بودجه فرهنگی و عمرانی بهره ببریم .
امامی یگانه اظهار امیدواری ڪرد با  حمایت استاندار محترم بودجه لازم برای تجهیز ڪتابخانه‌های عمومی شهرستان اردبیل و راه اندازی آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی تخصیص یابد.
امامی یگانه همچنین با اشاره به لزوم عمل به قانون در همه بخشها، بر بهره‌مندی ڪامل ڪتابخانه‌های عمومی از قانون نیم درصد درآمد شهرداریها تاڪید ڪرد.
در این جلسه همچنین رضاقلیزاده مدیرڪل ڪتابخانه‌های عمومی استان نیز گزارشی از فعا لیت های ڪتابخانه‌های عمومی ارائه ڪرد و افزود: در دوره مقابله با ڪرونا، با راه اندازی "پویش درخانه بمانیم و ڪتاب بخوانیم" تلاش شد جایگاه ڪتابخانه های عمومی اردبیل تقویت و نقش کتابخانه ها به عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگیف تقویت شود.
او به استقبال قابل توجه اقشار مختلف مردم از برنامه های کتابخانه های عمومی در بستر الکترونیکی اشاره کرد و افزود: اداره ڪل ڪتابخانه‌های عمومی آمادگی دارد با همڪاری همه دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی برنامه‌های متنوعی را برای استفاده عموم مردم اجرا ڪند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود اختصاص نیم درصد حق السهم کتابخانه ها ی عمومی از درامد شهرداری ها را در توسعه فعالیت های فرهنگی کتابخاه ها ی عمومی ضروری دانست و خواستار اجرای کامل این قانون توسط شهرداری های استان شد.

 [PageVisit]