مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی؛ استقبال از برنامه‌های کتابخوانی در ایام کرونا رضایت‌بخش است

مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: استقبال مردم از برنامه‌های کتابخوانی در شرایط کرونا مطلوب و رضایت‌بخش است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سید باقرمیرعبداللهی در آیین نکوداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و تجلیل از فعالان این عرصه در اردبیل که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: روز کتاب و پاسداشت زحمات کتابداران با سالروز رحلت علامه طباطبایی قرین شده که ضرورت دارد این ایام ارزشمند را برای فعالان این عرصه پاس داشته و گرامی بداریم.
وی تصریح کرد: در این ایام که شرایط برای ارائه خدمات به علاقمندان کتاب سخت شده، کتابداران سراسر کشور سعی و تلاش خود را انجام می‌دهند تا با شیوه‌های جدید رغبت و انگیزه به کتاب و کتابخوانی را افزایش دهند.
مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: از ابتدای امسال و به دنبال شیوع بیماری کرونا بخش عظیمی از فعالیت‌های کتابخانه‌ای تعطیل شده ولی این وظیفه و رسالت توسعه فرهنگ کتاب در فضای مجازی با اعتقاد و علاقه راسخ ادامه دارد.
میرعبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در فضای مجازی سعی بر این است تا علاقمندان به کتاب از تنوع خدمات ارائه شده بهره برده و به نوعی مهارت خود را در این حوزه افزایش دهند.
وی خاطر نشان کرد: همکاران ما در نهاد کتابخانه‌های عمومی با تهیه و تولید محصولات نرم‌افزاری و همچنین کلیپ‌های متعدد در خدمات علاقمندان به کتاب هستند تا فاصله بین مردم و کتابخوانی به وجود نیاید.
میرعبداللهی با قدردانی از تلاش فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در استان اردبیل بیان کرد: تدارک بیش از ده‌ها برنامه فرهنگی در این حوزه توسط مدیریت کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نوید یک حرکت بالنده و رو به جلو را دارد که قطعا در این شرایط کرونا این برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌ها ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه اضافه کرد: هر چند سالن‌های کتابخوانی بسته شده اما خدماتی که ما در فضای مجازی برای مخاطبان ارائه می‌کنیم، مملو از تنوع است که قطعا این حرکت در سالجاری ادامه خواهد داشت.
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]