همزمان با روز پزشک برگزار شد؛نشست کتابخوان مجازی با عنوان « فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی»

در ادامه سلسه نشست های کتابخوانی مجازی، نشست « فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی» همزمان با روز پزشک برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با سالروز ولادت حکبم ابو علی سینا و روز پزشک، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه جمعی از کارشناسان ستادی با حضور در سازمان نظام پزشکی استان، با منصور جعفری نمین، رئیس سازمان نظام پزشکی استان دیدار و ضمن تبریک این روز فرخنده از زحمات مدافعان سلامت استان قدردانی کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست، با بیان اینکه عناصر خدوم بهداشت و درمان با ایثارگری خالصانه در خط مقدم مبارزه با میروس منحوس کرونا هستند، گفت: برای مقابله با این ویروس خطرناک همه آحاد جامعه با بالابردن اطلاعات خود برای ایمنی در مقابل این بیماری به یاری خدمتگزاران حوزه سلامت بشتابند.
در ادامه این نشست، منصور جعفری نمین، رئیس سازمان نظام پزشکی ردبیل در سخنانی با اشاره به تلاش بی وقفه کادر درمانی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا خاطر نشان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی باید در اولویت کار های روزمره آحاد مردم قرار گیرد.
وی با اشاره به آسیب های اجتماعی ، فرهنگی، اقتصادی این ویروس در زندگی روزمره مردم گفت: برای کنترل این ویروس ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب دستها، ضد عفونی سطوح و جلوگیری از تردد بی مورد و غیرضروری افراد خانواده در سطح شهر باید کاملا کنترل شود.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اکثر کشور های جهان به منظور تهیه دارو و واکسن برای این بیماری گفت: در حال حاظر داروی مطمئن و مناسب برای پیشگیری از این بیماری وجود ندارد لذا مردم باید آئین های بهداشتی را کاملا رعایت کنند.
وی با شاره به لزوم استفاده از ماسک برای مقابله با این بیماری تاکید کرد: استفاده اجباری از ماسک در اماکن دولتی، مراگز خرید و فروش باید با حساسیت ویژه ای دنبال شود تا بتوانیم شاهد کاهش میزان مبتلایان به این بیماری باشیم.
گفتنی است این نشست به صورت زنده از صفحه اینستاگرام اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل    (@ardabilpl)
به صورت زنده منتشر شد.
در پایان این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اهدای لوح تقدیر از زحمات ارزشمند فعالان عرصه سلامت قدردانی کرد.
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]