در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین عنوان شد؛هزینه کرد در بخش های فرهنگی ، سرمایه گذاری برای آینده است

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،دومین  جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین با حضور عاطف ناصری، فرماندار نمین؛ پروانه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضای حقیقی وحقوقی این انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.
فرماندار نمین در این جلسه با بیان اینکه هرنوع هزینه کرد در حوزه های فرهنگی سرمایه گذاری برای آینده محسوب می شود اظهار داشت: سرمایه گذاری در حوزه کتاب وکتابخوانی به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار گیرد و در شرایط کنونی برنامه های کتابخوانی و فرهنگی در بستر فضای مجازی پیگیری و اجرا شود.
ناصری  با اشاره به لزوم ترویج کتابخوانی در بین دانش آموزان افزود: از بستر های موجود در ادارات بویژه از فضای برنامه « شاد» اداره آموزش و پرورش در جهت تحقق این امر استفاده کرد.
فرماندار نمین در ادامه سخنان خود پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری ها به حساب انجمن کتابخانه های عمومی را در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی کتابخانه های عمومی موثر دانست و گفت: شهرداران شهرستان نمین در پرداخت سهم کتابخانه ها از بابت نیم در صد اهتمام لازم را بعمل آورند.
ناصری  فرارسیدن  هفته کتاب را فرصتی در جهت  اعتلای فرهنگ مطالعه ومعرفی خدمات کتابخانه های عمومی در فضا های  مجازی  به عموم مردم دانست وبرنامه ریزی در این زمینه را حائز اهمیت دانست.
در ادامه این جلسه که با رعایت کامل پروتگل های بهداشتی برگزار می شد، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طی سخنانی گفت: باتوجه به گسترش ویروس کرونا  کتابخانه های عمومی نیز در جهت جلوگیری از انتشار آن برنامه های خود را در بستر فضای مجازی  ادامه می دهد و کتابخانه های عمومی شهرستان نمین در این بستر فعالیت گسترده ای دارند.
رضا قلیزاده با اشاره به دسترسی کارکنان ادارات به فضای مجازی خواستار مساعدت فرمانداری در اطلاع رسانی برنامه های کتابخوانی در بین کارکنان ادارات شد. 
وی خاطر نشان کرد: برگزاری برنامه های هفته کتاب در سال جاری با توجه به شرایط ناشی از ویروس کرونا به صورت متفاوت برگزار خواهد شد و در این مورد نیازمند همکاری اعضای انجمن هستیم.
در پایان این جلسه  از کتاب  "قهرمان من تویی" ترجمه خانم ماهرخ سپهوند رونمایی شد.
 گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی  استان در ادامه سفر به شهرستان نمین، از کتابخانه عمومی فرهنگ نمین بازدید به عمل آورد.
 
 
 
 [PageVisit]