در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار مطرح شد؛افتتاح فریب الوقوع کتابخانه مرکزی شهرستان بیله سوار

مدیرکل کتابخانه عمومی استان اردبیل گفت: کتابخانه عمومی سردار شهید قاسم سلیمانی به عنوان دومین کتابخانه بزرگ استان در شهر بیله سوار افتتاح می شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار در سالجاری با حضور حسن قبادی ، فرماندار شهرستان؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ حجت الاسلام امین پورمحمد، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل فرمانداری شهرستان بیله سوار برگزار شد.
فرماندار بیله سوار در این جلسه با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، نهاد های فرهنگی  باید با برنامه ریزی فرهنگی و با همکاری و تبادل نظر، بستر های لازم را فراهم نمایند.
وی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی شهرستان بیله سوار با نام سردار شهید قاسم سلیمانی مزین شده است افزود: با تلاش های قابل تحسین کتابخانه های عمومی علی الخصوص سرکار خانم رضا قلیزاده، شاهد افتتاح این پروژه فرهنگی بعد از یک وقفه طولانی خواهیم بود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار با بیان اینکه شهرستان بیله سوار به جهت واقع شدن در منطقه مرکزی بین کشور  ایران و جمهوری آذربایجان ، نیازمند توجه بیشتر در حوزه های فرهنگی است خاطر نشان کرد: همه ساله با حضور گردشگران از کشور های خارجی بویژه جمهوری آذربایجان در این شهرستان، لازم است به منظور اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی تدابیر لازم توسط نهاد های فرهنگی اتخاذ شود.
وی برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی مناسب برای صدور فرهنگ رضوی به سایر کشور ها عنوان و ابراز امیدواری کرد با افتتاح کتابخانه مرکزی بیله سوار در آینده نزدیک اهداف فرهنگب در این شهرستان مرزنشین محقق شود.                          
در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه کتابخانه مرکزی بیله سوار از نظر فضای کتابخانه ای بزرگترین کتابخانه  بعد از کتابخانه عمومی مرکزی اردبیل است گفت: با افتتاح این کتابخانه شاهد تحول اساسی در حوزه فرهنگی بویژه کتاب و کتابخوانی در شهرستان بیله سوار خواهیم بود.
رضاقلیزاده از اهتمام نهاد کتابخانه عمومی کشور برای تجهیز این کتابخانه خبر داده افزود: با وجود تورم بوجود آمده در حوزه تجهیزات چوبی و الکترونیکی ، منابع مالی برای خرید تجهیزات این مجموعه فرهنگی توسط نهاد کتابخانه ها ی عمومی کشور تامین شده است.
در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حجت الاسلام جابر عزیزی، امام جمعه شهرستان دیدار کرد.
در این دیدار امام جمعه با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی، ترویج سیره ائمه معصومین(ع) را موجب گرایش اقشار مختلف به سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: توجه به شیوه زندگانی این بزرگان موجب دوری افراد از ناهنجاری های و پرهیز از رفتار های غیر معقول می شود.
وی بر لزوم حمایت نهاد های فرهنگی از برگزاری این جشنواره تاکید کرد و گفت: این جشنواره فرهنگی با گستره وسیع کشوری نیازمند همکاری و تعامل کلیه نهاد ها بویژه نها های فرهنگی است.
در ادامه حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در شهرستان بیله سوار وی ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی این شهرستان در جریان مراحل کاری این پروژه قرار گرفت.

 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]