با مشارکت بنیاد قلم چی صورت گرفت؛اهدای کتب کمک‌آموزشی به کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل

رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: با تعاملات و پیگیری‌های کارشناسان حوزه مشارکت‌ها، 1259 نسخه کتاب کمک‌آموزشی به ارزش 650 میلیون ریال توسط بنیاد علمی ـ آموزشی قلم‌چی به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، میثم ساجدی، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها با اعلام این خبر اظهار داشت: مراسم اهدای کتاب های کمک آموزشی با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و رمضانعلی محسنی، نماینده بنیاد قلم‌چی  با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی در محل ساختمان نمایندگی استانی بنیاد برگزار شد.
وی گفت: در این مراسم 64 بسته کتاب اهدایی به تعداد کتابخانه‌های عمومی نهادی فعال در سطح استان، به مسئولان کتابخانه‌ها و یا نمایندگان‌شان تحویل داده شد.
ساجدی ضمن تقدیر از این اقدام ارزشمند، عنوان کرد: کتاب‌های اهدا شده، مربوط به تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی بوده و در گزینش آنها تلاش شده است تا حتی‌الامکان، با توجه به لیست درخواستی کتابداران عزیز، نیازسنجی‌های صورت گرفته توسط ایشان لحاظ شود.
این مسئول در ادامه با اشاره به پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» که توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور راه‌اندازی شده است، اذعان کرد: وقف و اهدای کتاب، منحصر در یک روز و هفته و یا یک برهه زمانی خاص نبوده و این اقدام باید به صورت مستمر توسط شهروندان نیکوکار، ادارات و ارگان‌های دولتی و خصوصی صورت گیرد تا کتابخانه‌های عمومی استان از لحاظ منابع مکتوب غنی‌سازی شود.
ساجدی در پایان همه شهروندان را به مشارکت در تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی استان دعوت کرد و گفت: ساختن آینده‌ای بهتر و تحویل جامعه‌ای پویا و استوار بر دانش روز به نسل‌های آینده، مستلزم ارتقای سرانه کتاب و کتاب‌خوانی بوده و همه ما مسئولیت داریم تا در تحقق این مهم، کوشا باشیم.
 
 [PageVisit]