فهرست

تبريك

با صدور پیامی صورت گرفت:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با صدور پیامی روز قلم را تبریک گفت

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با صدور پیامی، روز قلم را به اهالی فرهنگ دوست، فرهیختگان و نویسندگان استان تبریک گفت.

   
  
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن 14 تیر « روز قلم» این روز را به اهالی فرهنگ دوست، فرهیختگان و نویسندگان استان تبریک گفت.
وی  در این پیام تصریح کرده است؛

قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست وهرگونه رشد و پیشرفت، پیروزی و آرامش و معرفت و شناخت، ریشه در قلم دارد. تمدن ها، تجربه های تلخ و شیرین و علوم با نوشتن ماندگار می شوند.
در صفحات تقويم، چهاردهم تيرماه با عنوان «روز قلم» به خود جلوه‏اي ديگر بخشيده است. « قلم » انسانهايي را که جدا از هم، از نظر زمان و مکان زندگي مي کنند پيوند مي دهد، گويي همة متفکران بشر را در تمام طول تاريخ و در تمام صفحة روي زمين در يک کتابخانه بزرگ جمع مي بيني؛ روز قلم، بهانه ای است برای یادآوری منزلت و قداست و حرمت قلم که در باور دینی و تاریخی ما ریشه دارد، بطوریکه در نگاه بلند دین مبین اسلام، قلم آنچنان جایگاه رفیعی دارد که در کلام  خداوند به آن قسم یاد شده « ن والقلم ما یسطرون»
در این میان، همگام با خادمان اهل قلم، اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با حمایت از اهالی فرهنگ، قلم و اندیشه، سعی داشته با اجرای طرحهائی همچون نشست های ادبی، معرفی کتاب، رونمایی از کتاب های فاخر نویسندگان استان، انجام فعالیتهای ادبی و فرهنگی، برگزاری جلسات نقد کتاب و ... قدمی در جهت تقدیر از ساحت مقدس قلم و ترویج فرهنگ منبعث از آن بردارد.
 اینجانب ضمن تبریک روز قلم بر اصحاب فرهنگ و بالاخص نویسندگان و ادیبان فرهیخته در جای جای کشور عزیزمان و استان اردبیل، امید وارم  مسئولان کشور و استان با حمایت بی دریغ خود از اهالی فرهنگ و قلم، یاری رسان این اداره کل در خدمت رسانی هرچه بیشتر به فعالان عرصه کتاب باشند.