فهرست

فراخوان

طراحی کتابخانه عشایری

بازتاب اخبار

نهاد کتابخانه ها
با مشارکت جمعی از کتابداران استان اردبیل؛

نشست آنلاین کتابخوانی « ماه میهمانی خدا» برگزار شد

همزمان با مباه مبارک رمضان، نشست آنلاین کتابخوانی با موضوع« ماه میهمانی خدا» با مشارکت جمعی از کتابداران استان اردبیل برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست آنلاین کتابخوانی «ماه میهمانی خدا» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی و با حضور جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی به صورت مجازی برگزار شد.
امین علامتی، معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این نشست با اشاره به محدودیت های بوجود آمده در ارائه خدمات کتابخانه های به صورت فیزیکی اظهار داشت: اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بستر فضای مجازی به همت کارکنان کتابخانه های در سطح استان در حال اجراست.
وی افزود: ارتباط بین کتابخانه های عمومی و اعضای کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی روز بروز در حال گسترش است و اعضای کتابخانه های عمومی کتاب های مورد مطالعه خود را با سایر اعضای کتابخانه از طریق بستر های الکترونیکی به وجود آمده به اشتراک می گذارند.
در ادامه این برنامه، فریبا جعفری، کتابدار کتابخانه عمومی امامی نمین کتاب « عشق و دعا در رمضان» و آذر پور عسگر، کتابدار کتابخانه عمومی پروفسور محبوب شهرستان مشگین شهر کتاب« ماه میهمانی خدا»؛ زینب انجامی، کتابدار کتابخانه عمومی دانش شهرستان نیر، کتاب « رمضان و روزه داری در فرهنگ اسلامی» و مهناز اکبری کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان پارس آباد نیز کتاب« پرسش ها و پاسخ های دانشجویی» را دراین نشست معرفی کردند.
در ادامه برنامه حجت الاسلام امین پورمحمد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد، طی سخنانی اظهار داشت: این ماه در روایات اسلامی ماه خدا و میهمانی امت پیامبر اکرم(ص) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در این ماه در نهایت کرامت و مهربانی پذیرایی می کند.
 وی خاطر نشان کرد: این ماه، در میان مسلمانان از احترام، اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار و ماه سلوک روحی آنان است و مؤمنان با مقدمه سازی و فراهم کردن زمینه های معنوی در ماه های رجب و شعبان هر سال خود را برای ورود به این ماه شریف و پربرکت آماده می کنند.