فهرست

بازتاب اخبار

با مشارکت کتابخانه های عمومی و شهرداری اردبیل صورت گرفت؛

راه اندازی سازه های ایستگاه مطالعه در اتوبوس های شهری اردبیل

شهردار اردبیل گفت: ایجاد سازه های مطالعاتی دراتوبوس های شهری، گامی مهم در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مراسم راه اندازی سازه های ایستگاه مطالعه با حضور محمود صفری، شهردار اردبیل و پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برای اولین بار در سطح استان در 10 دستگاه از اتوبوس های داخل شهری اردبیل برگزار شد.

شهردار اردبیل در مراسم راه اندازی این سازه های مطالعاتی اظهار داشت: قشر های مختلف مردم به صورت مداوم و روزانه از ناوگان حمل و نقل عمومی در سطح شهر اردبیل استفاده می کنند و راه اندازی این طرح فرهنگی در این ناوگان عمومی موجب آشنایی مسافرین با انواع کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی و گامی در جهت ترویج کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
وی با بیان اینکه در گام اول تعداد 10 دستگاه از اتوبوس های شهری به این سازه های مطالعاتی تجهیز شده اند خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم کرد با مشارکت کتابخانه های عمومی در گام های بعدی همه اتوبوس های شهری اردبیل که بیش از 100 دستگاه می باشد به این ساز های فرهنگی تجهیز شوند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم گفت: این طرح برای اولین بار در سطح استان به همت کتابخانه های عمومی وبا مشارکت سازمان اتوبوس رانی شهرداری اردبیل و همچنین شرکت چاپ و نشر شیران نگار در اردبیل برگزار می شود.
وی هدف از اجرای این طرح را ضمن غنی سازی اوقات فراغت مسافرین داخل شهری اردبیل، فرهنگ سازی برای مطالعه وآشنایی مردم با عناوین و خلاصه کتاب ها عنوان کرد و افزود: شهروندان عزیز و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می توانند با مطالعه این بروشور های معرفی کتاب، با مراجعه به کتابخانه های عمومی نسبت به دریافت کتاب مورد نظر اقدام کنند.

رضاقلیزاده تصریح کرد: عناوین موضوعی بارگذاری شده در این سازه های مطالعه، شامل همه حوزه های علمی می شود و هر سازه دارای چهار فایل تعبیه شده که در هرفایل بیش از 15 عنوان معرفی کتاب بارگذاری شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: دسترس پذیر نمودن کتاب برای اقشار مختلف مردم یکی از اولیت های مهم در کتابخانه های عمومی است و علاوه بر طرح مذکور طرح پیک کتاب« ارسال رایگان کتاب به درب منازل اعضا» از طرح های دیگر کتابخانه های عمومی برای در دسترس قرار دادن این کالای فرهنگی است که از سال گذشته در حال اجرا است.
 
عكس های مرتبط :