فهرست

بازتاب اخبار

در نشست مشترک مدیران کل دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های مقدس و کتابخانه های عمومی استان عنوان شد؛

ویژه برنامه سراسری «روایت مادری» در اردبیل برگزار می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: سلسله جلسات نقد و بررسی کتاب های روایت شده از زبان مادران شهدا با عنوان «روایت مادری » همزمان با سراسر کشور در اردبیل برگزار می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست مشترک پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با علی واحد، مدیرکل دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اردبیل به منظور برنامه ریزی جهت برگزاری ویژه برنامه سراسری « روایت مادری» برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با بیان اینکه برگزاری مراسم و برنامه های همراه با خوانش اشعار حماسی، مذهبی در تقویت روحیه ایثار و شهادت موثر واقع می شود اظهار داشت: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از قریحه شاعران، ویژه مادران شهیدان و با هدف پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت، سلسله نشست ها و جلسات نقد و بررسی کتاب های روایت شده از زبان مادران شهدا با عنوان  « روایت مادری» برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه این برنامه یک شنبه های هرهفته به میزبانی یکی از استانها برگزار می شود افزود: همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) مقارن با سوم بهمن ماه 1400 این برنامه سراسری به میزبانی استان اردبیل با معرفی و خوانش کتاب « قهرمان ننه» و با تجلیل از خانواده شهید والامقام جنگ تحمیلی« کریم خسروزاده» در شهر گرمی برگزار خواهد شد.
مدیرکل دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز در این دیدار با بیان اینکه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و ثبت تاریخ شفاهی مقاومت از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راستا لازم است از ظرفیت دستگاههای فرهنگی در جهت تحقق این اهداف بهره برداری شود.
وی ضمن قدردانی از اقدام ارزنده نهاد کتابخانه های عمومی کشور در برگزاری برنامه های فرهنگی با اولویت دفاع مقدس و ترویج روحیه ایثار و شهادت خاطر نشان کرد: دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در راستای تجهیز بخش های دفاع مقدس و یادمان شهدا در کتابخانه های عمومی به منابع مکتوب و المان های فرهنگی و همچنین مشارکت در برگزاری برنامه هایی با محوریت شهدا و دفاع مقدس آمادگی کامل دارد.