فهرست

بازتاب اخبار

در سالروز ولادت حضرت معصومه (س):

آیین گرامی داشت روز دختر و تکریم از اعضای باحجاب کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد

مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س) در استان اردبیل عنوان کرد: نامگذاری سالروز ولادت حضرت معصومه (س) به عنوان روز دختر،الگو سازی از شخصیت ایشان برای دختران و زنان این مرزو بوم است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و گرامی داشت روز دختر، نشست صمیمی اعضای با حجاب کتابخانه مرکزی اردبیل با حضور رضوان باقلاچی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ علی حسن زاده، مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س) و مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اردبیل؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ و جمعی از اعضای کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س) در این نشست با بیان ویژگی های بارز شخصیتی آن بانوی بزرگ اسلام اظهار داشت: دختران و زنان با الگوگیری از سیره معصومان به ویژه بانوی کریمه اهل بیت(ع) خودشان را از لحاظ جایگاه عفاف و حجاب در مرتبه بالایی قرار دهند و برتری خودشان با ایمان و تقوا و علم آموزی به نمایش بگذارند.
علی حسن زاده با بیان اینکه نیمی از افراد جامعه را زنان تشکیل می دهند خاطر نشان کرد: بانوان در جامعه اسلامی رسالت عظیمی برعهده دارند و علاوه بر حضور در مشارکت های اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی در تربیت کودکان و ساماندهی امور خانواده نیز نقش مهمی ایفا می کنند.
وی خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) بانوی کرامت و صاحب مقام عصمت است که در دفاع از حریم ولایت نقش موثری ایفا کرد و نامگذاری روز ملی دختران در سالروز ولادت ایشان، الگوسازی از شخصیت او برای زنان این مرز و بوم محسوب می‌شود تا به عنوان چراغی برای هدایت در مسیر روشنگری باشد.
 
 مسئول نمایندگی استان قدس رضوی در استان اردبیل بیان کرد: حضرت امام رضا(ع) به قدری برای خواهر بزرگوار خود احترام قائل بودند، و ایشان را دوست می‌داشتند که در حدیث شریف حضرت می‌توان میزان این علاقه را دریافت که فرموده‌اند: «هرکس او را زیارت کند، بهشت برای اوست»
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیز در سخنانی با اشاره به حضور اجتماعی زنان و دختران در عرصه های مختلف گفت: بعد از پیروزی انقلاب اجتماعی، حضور زنان در عرصه های مختلف چندین برابر افزایش یافته، بطوریکه بسیاری از امورات در حوزه های درمانی و پزشکی، مجامع علمی و دانشگاهی و عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی توسط زنان صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه حجاب و عفاف موجب حفظ کرامت و عظمت زنان و دختران است خاطر نشان کرد: امروز در غرب زن به عنوان یک ابزار استفاده می‌شود و اگر اسلام برای زن‌ها حجاب و عفاف را قائل شده است می خواهد عظمتش حفظ شود.
در ادامه این این نشست صمیمی از اعضای محجبه کتابخانه مرکزی اردبیل با اهدای گل و هدایای فرهنگی تجلیل شد.
 
عكس های مرتبط :