فهرست

اخبار برگزيده

در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان اردبیل مطرح شد؛

تداوم ارائه خدمات کتابخانه ای و فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: ارائه خدمات کتابخانه ای و اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان اردبیل با حضور روئسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان در محل سالن کنفرانس و با حضور مجازی (آنلاین) کارشناسان ستادی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از تداوم برنامه های فرهنگی و ارائه خدمات کتابخانه ای با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: کتابخانه های عمومی استان اردبیل با رعایت دستورالعمل های ابلاغی از ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، با ارائه خدمات فرهنگی و کتابخانه ای در خدمت علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی هستند.
رضاقلیزاده افزود: طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا، ارائه خدمات در شرایط رنگبندی آبی با 50 درصد ظرفیت ؛ زرد 40 درصد ودر شرایط نارنجی با 30 درصد ظرفیت سالن های مطالعه و سایر بخش ها انجام می گیرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خاطرنشان کرد: در سالن های مطالعه نیز به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، فاصله استاندارد بین مطالعه کنندگان رعایت می شود و هیچگونه نگرانی بهداشتی در این اماکن فرهنگی وجود ندارد.
وی همچنین به تداوم  برگزاری برنامه های فرهنگی و نشست های کتابخوان در کتابخانه های اشاره کرد و گفت: این برنامه ها به صورت فیزیکی با رعایت پروتکل های بهداشتی و با ظرفیت محدود و همچنین به صورت مجازی با استفاده از بستر های ایجاد شده در فضای مجازی صورت می گیرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی با بیان اینکه کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی در تولید محتوای های فرهنگی و برگزاری نشست های مجازی کتابخوانی، معرفی کتاب، مسابقات کتابخوانی و سایر حوزه های فرهنگی فرهنگی فعال هستند افزود: اکثر کتابخانه های عمومی دارای صفحات اینستاگرام و کانال های خبری در بستر فضای هستند و فعالیت های فرهنگی خود را با اعضای کتابخانه ها به اشتراک می گذارند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای یازدهمین دوره جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی در سطح کتابخانه های عمومی سراسر کشور گفت: این جشنواره امسال در بستر فضای و به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ ائمه معصومین (ع) و مطالعه کتاب های مرتبط با سیره آنان بویژه امام رضا (ع) و همچنین شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با سیره اهل بیت (ع) اجرا می شود.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :