فهرست

اخبار برگزيده

در دیدار کتابخانه های عمومی استان اردبیل با رئیس کل دادگستری استان اردبیل، مطرح شد؛

ضرورت بروز رسانی فعالیت های حوزه های فرهنگی به منظور پیشگیری از معضلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: استفاده از شیوه های خلاقانه و بهره گیری از ظرفیت های موجود در راستای کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی استان اردبیل با حجت الاسلام حسین کثیرلو، رئیس کل دادگستری استان اردبیل و جلال آفاقی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل دیدار کرد.
رئیس کل دادگستری اردبیل  در این دیدار با اشاره به مشکلات و معضلات اجتماعی موجود در جامعه گفت؛ در حوزه های فرهنگی باید از شیوه های جدید و خلاقانه در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی استفاده کرد.
وی با اشاره آمار های منتشر شده در حوزه نزاع ، خشونت، و همچنین سایر معضلات اجتماعی در استان  خاطر نشان کرد: بسیاری از روش ها و برنامه های اجرا شده ، توانایی کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی موجود در جامعه را ندارند و تحقق این امر نیازمند بازنگری اساسی در حوزه های مختلف است و دستگاههای فرهنگی با بستر سازی مناسب و اجرای برنامه های خلاقانه در این حوزه می توانند نقش تاثیرگزاری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در دیدار با اشاره به فعالیت کتابخانه های مشارکتی در زندان های اردبیل گفت: در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین ترویج فرهنگ کتابخوانی برنامه های فرهنگی و مسابقات کتابخوانی به صورت مستمر با مشارکت اداره کل زندانها  در بین زندانیان اردبیل برگزار می شود و به صورت مستمر منابع مکتوب کتابخانه های زندان توسط نهاد کتابخانه های کشور ارسال می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه  به  اجرای ناقص ماده «6» قانون نحوه تاسیس و اداره کتابخانه های عمومی کشور توسط شهرداری ها در پرداخت نیم درصد حق السهم کتابخانه ها اشاره کرد و گفت: پرداخت کامل سهم کتابخانه از درآمد شهرداری ها این نهاد فرهنگی را در اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی یاری خواهد کرد و لازم است در این خصوص از ظرفیت دادگستری استان برای تحقق این امر استفاده شود.
 
عكس های مرتبط :