فهرست

اخبار برگزيده

همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع):

محفل شعر« شمس الشموس» در اردبیل برگزار شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: ائمه معصومین (ع) جلوه رحمت الهی بر روی زمین هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) محفل شعر « شمس الشموس» با سخنرانی حجت الاسلام قاسم جعفر زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی و پروانه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با شعر خوانی، روزبه صمدی و مدیحه سرایی فرهاد امیرلر در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با تبریک ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) اظهار داشت: مراسم های فرهنگی و کتابخوانی به مناسبت گرامیداشت این روزفرخنده در سراسر کتابخانه ها عمومی به صورت مجازی در حال برگزاری است.
رضاقلیزاده با بیان فضائل اخلاقی حضرت امام رضا (ع) گفت: سبک زندگی امام علی بن موسی الرضا علیه السلام دارای بالاترین درجه اخلاق و انسانیت است وبه سبب این اخلاق عالی و ممتاز، دوستی عام و خاص را به خود جلب کرده است.
وی برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی را در شناخت ابعاد شخصیتی آن امام بزرگوار مهم دانست و افزود:  یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است و امسال نیز بخش ها و قالب های جدیدی به جشنواره اضافه شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان نیز با تشریح فضائل اخلاقی آن امام بزرگوار گفت: ساده زیستی برجسته‌ترین صفات امام رضا علیه السلام بود و تمام راویان بر این مسئله اعتقاد راسخ دارند که وقتی آن حضرت ولیعهد مامون شدند هیچ توجهی به جنبه قدرت و عظمت آن نداشتند لذا  زمانی که مامون برای خواندن نماز از امام علیه السلام دعوت به عمل آورد، ایشان با ساده‌ترین پوشش و با لباسی که مخصوص نماز عید بود حاضر شدند.
جعفر زاده در بخش دیگری از سخنان خود به پرهیزگاری و تقوای امام رضا علیه السلام اشاره کرد و گفت: ایشان همه فکر و اندیشه‌شان، حفظ دین خدا و اجرای وظایف الهی بود و نجات خود و مردم را در تقوا، پرهیزگاری و عبادت کردن می‌دانست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه امام رضا علیه اسلام به عنوان اسوه وکانون مهر و عاطفه نسبت به بندگان خدا بود گفت : لقب امام رئوف از مهمترین القاب این امام بزگوار است  که به جهت محبت و مهربانی ایشان نسبت به مردم و اهل خانه و خدمتگذاران داشتند به ایشان داده شده است
جعفر زاده در ادامه سخنان خود افزود: ائمه معصومین (ع) جلوه رحمت الهی بر روی زمین هستند امام رضا علیه السلام همچون پدر و اجداد پاکشان همواره قبل از هر چیز بنده خالص خداوند بودند، و همه چیز را در بندگی خدا دنبال می‌کردند و در پرتو همین بندگی بود که به ارزش‌های والای انسانی و مقام‌های بلند معنوی دست یافتند.
در ادامه این مراسم روزبه صمدی از شاعران شهرستان نیر در ارتباط تصویری با محل برگزاری این مراسم در مدح امام رضا (ع) شعر خوانی کردند و فرهاد امیرلر از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در مدح ان امام بزگوار مدیحه سرایی کرد.
 
 
عكس های مرتبط :