فهرست

اخبار برگزيده

با هدف فرهنگ سازی برای مطالعه:

تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل منعقد شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: تفاهم نامه همکاری فی مابین این دو نهاد فرهنگی با هدف توسعه همکاری های فرهنگی و فراهم نمودن زمینه مطالعه آحاد مردم جامعه منعقد شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ امین علامتی معاون مدیرکل؛ مهدی میرزا رسول زاده، دبیر محفل ادبی شمس عطار اردبیلی کتابخانه های عمومی در دفتر عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تفاهمنامه همکاری فی مابین این دونهاد فرهنگی مبادله شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به ظرفیت های عظیم فرهنگی این دو نهاد فرهنگی اظهار داشت: این تفاهمنامه با رویکرد بهره وری توأمان از ظرفیت های طرفین به منظور اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین آحاد مردم و امکان سازی برای شرکت گسترده جامعه کتابخوان در طرح های فرهنگی نهاد علی الخصوص مسابقات و جشنواره های کتاب خوانی منعقد می شود.
رضاقلیزاده با بیان اینکه سوق دادن آحاد مردم جامعه به امر مطالعات غیر درسی با اجرای طرح های خلاقانه در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است افزود: توانمند سازی عموم مردم از طریق همه گیر کردن امر مطالعه و زمینه سازی برای عضویت اقشار مختلف در کتابخانه های عمومی و استفاده از ذخایر عظیم منابع مکتوب کتابخانه های عمومی را از اهداف مهم و محور های اصلی این تفاهم نامه عنوان کرد.
وی تسهیل امکان استفاده از ظرفیت های کتابخانه های عمومی برای میزبانی رخداد های فرهنگی،هنری ؛ عضوگیری رایگان کارکنان و اعضای خانواده کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ برپائی غرفه و تأمین قفسه کتاب؛ نشریه و تجهیزات کتابخانه ای را از اهم تعهدات کتابخانه های عنوان و خاطر نشان کرد: مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی و مساعدت در تامین منابع کتابخانه های عمومی جزو تعهدات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز طی سخنانی با اشاره به ظرفیت های پیش بینی شده در قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی گفت: تشکیل جلسات انجمن کتابخانه های عمومی که در مرکز استان به ریاست استاندار و در شهرستان ها با ریاست فرمانداران برگزار می شود یکی از مهمترین ظرفیت هایی است که در این قانون مورد توجه قرار گرفته است.
وی استفاده از ظرفیت های موجود  در جلسات انجمن را در پشبرد اهداف کتابخانه های عمومی موثر دانست و خاطر نشان کرد: در راستای اجرای جشنواره های فرهنگی و کتابخوانی و همچنین توسعه زیرساخت های فرهنگی از ظرفیت اعضای حقیقی و حقوقی انجمن های کتابخانه های عمومی در مرکز استان و شهرستان ها باید استفاده شود.
 
 
 
 
 
عكس های مرتبط :