فهرست

شهرستان پارس آباد

در نشست مشترک مدیران کل کتابخانه های و انتقال خون استان تاکید شد؛ ضرورت توسعه همکاری های مشترک در جهت فرهنگ سازی برای ترویج کتابخوانی و اهدای خون مدیرکل کتابخانه های استان اردبیل گفت: کتاب عامل مهم سلامت روح و اندیشه و خون عامل اصلی سلامتی جسم است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در نشست مشترک دکتر شراره دژگام، مدیرکل سازمان انتقال خون و پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان که در اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد در خصوص توسعه همکاری مشترک در جهت پیشبرد اهداف این دو نهاد خدمت رسان بحث و تبادل نظر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار احیای فرهنگ اهدای خون و اهدای کتاب را نیازمند بستر سازی در حوزه های فرهنگی و مشارکت همه جانبه دانست و گفت: کتابخانه های عمومی با اعضای بالغ بر 60 هزار نفر دارای ظرفیت گسترده است و هدایت این ظرفیت عظیم به سمت فرهنگ اهدای خون که عمدتا نیروی جوان هستند می تواند برطرف کننده بسیاری از نیازمندی های خونی استان باشد.
رضاقلیزاده بیان کرد: همچنان که خون سالم در تقویت جسم موثر است، مطالعه کتاب نیز یکی از مهمترین عوامل در سلامت روح و روان و پروش اندیشه محسوب می شود و اتخاذ تدابیر لازم در جهت نیل به این دو هدف مهم ضروری است.
دکتر دژکام نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از حضور کتابداران در ایام هفته کتاب در سازمان انتقال خون و اهدای خون به منظور رفع نیازمندی های خونی خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی در بین مردم به منظور اهدای خون را ضروری است و انعقاد همکاری مشترک بین کتابخانه ها و این سازمان و هدایت نیرو های جوان اعضای کتابخانه به سمت اهدای خون، زمینه ساز حل مشکلات موجود این حوزه خواهد شد.
در ادامه جلسه امکانات و ظرفیت طرفین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد طی انعقاد تفاهمنامه مشترک در ابعاد مختلف همکاری های لازم صورت گیرد.